avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Activitate marinutzu

Activitate marinutzu

Răspuns la discuția ....
prejudiciul nu sa achitat inca ... am intel ca atunci cand ne judeca ... ni se vor cere banii pt pagube....... (un prieten d al meu care a fost inchis cu mn 24 de ore a putut sa treaca de vama ...ceci situatia lui este..... el nu a mai mers la judecatorie ia dat drmu direct din arest ...)el nu a fost cu noi in seara aceea si el tot a reusit sa iasa dn tara
Răspuns la discuția ....
deci am terminat cu declaratiile si prezentarile pt a semna un fel de p[rezenta deci cu aceea am terminat imediat la 3 luni de cand nea pus in stare de libertate p 29 d zile asta sa intamplat pe 8 martie 2010 am primt in luna iulie o citatie sa ne prezentam la parchet am fost intrebat dak mai adaug ceva la declaratie ..eu am zis ca nu ..si imi mentin declaratia ceea veche ...si gata .avocatul meu mi-a zis ca de la 1 septembrie gta trebuie sa vina citatia sa ne prezentam la judec.... apoi ma mai dus cu vb ca akum dupa 1 oct... nush ce sa mai cred ....!dar dak iau cu suspendare am voie sa parasesc tara?!!!!!!!!!!!!!!!1 p foile alea de le-am primit d la politie scrie ca p perioada de 29 de zile nu avem voie sa parasim tara.... dupa acele 29 nu scrie nimic .....e posibil sa pot trece.........? eu consider ca am un avocat destul d
Discuție ....
buna ziua! numele meu este Buse Victor Marian am facut o prostie ...mai mare decat mine ...intr-o seara impreuna ca alti prieteni am plecat la o mica plimbare cu masina mea ....si ne-a trecut prin cap numai tamopenii in seara aia ...vroiam a simtim putina adrenalina si ne-am apucat sa spargem geamurile la niste masini dintr-o parcare ...si am luat tot ce rea in interior de valoare!!!am fost prinsi in seara aceea de catre politie ...ne-au luat declaratii ...2 zile si 24 de ore am stat inchisi in arest ...si apoi am fost judecati ...si ne-au pus in libertate care sunt urmarile avand in vedere ca e la prima abatere asta sa intamplat pe data de 08 martie 2010 oa 01:30 vreaU sa stiu si eu cat va mai dura si cand o sa avem procesu ...care stie mai multe informatii va rog sa imi spuneti si mie ...abeea astept sa vina odata acel proces ...pt ca vreau sa plec in italia la femeia mea (si imi este frica sa trec cred ca mi se poate face rau daca parasesc tara ...!si mai ales nush dak am voie sa plec ....care ma ajuta si p mn sa aflu mai multe informatii va rog putem vb pe mess add/ marin_buse VA MULTUMESC!