avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1198 soluții astăzi
Forum Activitate MedEx

Activitate MedEx

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Da! A fost concurs de rezistenta la sauna!
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Hristos a inviat! Pentru cei care nu stiu iata rezultatele ultimului candidat admis la INM in conditiile regulamentului pe care il veti da. Apropo au fost 200 de locuri! Proba teoretica juridica 74 puncte, rationament logic 77 puncte, interviu 96,20 puncte. Iata si rezultatele obtinute de un candidat respins proba teoretica 80 puncte, rationament logic 56, interviu 74 de puncte! Vai vai vai ce pacat....ca pisica s-a innecat! Urez toti candidatilor sa aiba aspect fizic placut sa aiba multa logica, dictie si sa faca cel putin 70 de puncte ca-i destul! Am dat examen la INM si nu numai ca este istovitor dar greselile la teorie se fac din cauza oboselii. Abia am reusit sa fac 67 de puncte(parca asa, sau 65) !
Deci fuguta la coafor sa faceti o schimbare iar barbatii sa nu se mai rada in cap ca n u au nici o sansa la interviu daca au o fata comuna cu a celor din lumea interlopa sau daca ai fata de copil sau.....bla bla bla! Frumos regulament! e conceput de cei care au facut INM-ul si au vorbit frumos la interviu au parul lung negru si cret si poarta ochelari etc si la arte martiale au :happy: doi trei patru dani etc.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Ce naivi sunteti! Asta au inteles unii, ca vor cobora nota sub 7? Daca in noiembrie 2011 am fost peste 30 pe un loc se va cobora nota in 2012? Si??? De subiecte de nu reusesti sa scoti un 5 ati auzit? Credeti ca CSM-ului ia fost mila de mine ca m-am situat pe pozitia 21? Mai eram 10 persoane cu note de 7! Si? Si ce? Sunt locuri vacante in sistem, ba chiar mai au nevoie sa suplimenteze schemele! Si? Si ce? Vor scoate 200 la INM si 50 pentru restul lumii! Sunt satula deja! Este a doua ora cand sunt prima sub linie! Si????? Si ce? INM-ul este "principala cale de acces" in magistratura! Lozinca cunoscuta! Se fac cursuri pregatitoare pentru a lua examenul! Afacere buna nu? Si.... cum ar merge afacerea asta daca se scot 200 de locuri la direct???? Cum? Aha....v-ati prins! Acum optam in functie de medie.Perfect. De ce nu au facut-o pana acum? Acum suna mai frumos am scos 50 de locuri decat 25 cu 25! Deci v-ati prins! Eu una cred ca deja sunt dusa cu sorcova! Va urez la multi ani azi de Florii!
Nu va certati! Nici nu stiti prin ce trec unii forumisti acum! Eu sunt la al trei-lea sut ! In noiembrie am picat cu 7,30 si s-a intrat cu 7,40 apoi in vara cand a ramas un post vacant de procuror CSM-ul a considerat ca nu se impune continuarea procedurii si pentru noi.Acum am 7,15 si sunt sub linie! Nu stiu ce sa fac! Ma rog la bunul Dumnezeu sa nu traiasca nimeni ceea ce traiesc eu!
Sper intr-o minune!
Ce credeti sunt sanse de suplimentare?
Ca sa nu mai pierdeti vremea cu listele candidatii s-au inscris la urmatoarele Tribunale:
Judecatori:
1.Constanta
2.Maramures
3.Vaslui
4.Salaj
5.Maramures
6.Buzau
7.Mures
8.Alba
9.Dambovita
10.Valcea
11.Timis
12.Iasi
13.Constanta
14.Timis
15.Galati
16.Cluj
17.Brasov
18.Bacau
19.Sibiu
20.Bihor
Felicitari nimarius si te asteptam cu drag la Galati ca doar asta cred ca vei prinde, deoarece esti penultimul.Tot prin zona(intr-un sat la 50 km) va prinde si ultimul candidat din Oradea! Incet incet o sa va obisnuiti cu volumul de munca si modul rapid in care vorbesc oamenii, pe aici. Multa Bafta! Cat despre mine....data viitoare.
Ma simt ingrozitor cu 7,15 la judecatori! Este a doua oara cand sunt exact sub locurile propuse!
Tribunalul Baia Mare a fost o greseala, trebuia trecut Tribunalul Salaj deoarece Dr,Oz a preluat gresit informatia telefonica de la mine! este 8,00 la judecatori Salaj
Sterge grefiera Galati, ca este deja in lista la Tribunalul Galati