avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1026 soluții astăzi
Forum Activitate roxyroxy

Activitate roxyroxy

Va multumesc mult pt raspuns....Sarbatori Fericite si o iarna ca-n povesti va doresc...
Am urmat 1 curs finantat prin fonduri UE Programul Operational Sectorial Departamentul Resurse Umane 2007-2013, organizat de catre un SRL privat. Ideea era ca la sfarsitul cursului toata lumea sa fie repartizata pe un job in fctie de nota de la examenul final , fara a semna un contract explicit in acest sens. S-a semnat intr-adevar un contract dar care preciza doar ca societatea se obliga sa organizeze scolarizarea iar cursantii se obliga sa frecventeze cursurile in proportzie de 70% parca, cu decontarea in totalitate a cheltuielilor de transport....
Am urmat cursurile cu o frecventza de 90%, am luat si nota 9 la examenul final dar.....surpriza....job-urile promise (verbal si pe site-ul societatii) nu existau.....si in plus nici decontarea biletelor de transport + cazare nu s-a facut integral (cursul s-a organizat in alt oras decat orasul de domiciliu).
Intrebarea mea este cum pot sa fac ca macar cheltuielile sa mi le recuperez.....ca m-am cam saturat de totzi excrocii amaratzi din tzara asta care traiesc bine fraierind pe altii.....