avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate rc-st.

Activitate rc-st.

bai eu credeam ca asta e un forum unde pui o intrebare si iti raspund niste avocati nu niste amatori care habar n-au despre ce vorbesc
cum sa faca penal pentru ca facea doctoratul in acelasi timp?
in primul rand in acel an, 1995 cand s-a inscris la doctorat, nu exista facultate "la taxa" toata lumea facea la buget asa ca daca faceai 2-3 sau 7 facultati le faceai gratis
in al doilea rand, doctoratul este un alt ciclu de invatamant, facultatea este un ciclu anterior doctoratului. poti face doctorat si facultate daca vrei.
oricum, e inutil topicul asta
si nu mai dati copy paste de pe internet ca pot face si eu asta!X-(
Nu este relevant pentru cazul in speta. Cei vinovati se ascund dupa cate-o lege si nu raspund la abuzul aplicat din motive de ....relatii pentru interesul 'artei'?
problema este ca doctoratul era terminat, se predasera toate lucrarile numai ca conducatoarea de doctorat, fiind bolnava nu a mai tinut minte sa treaca notele
Dupa moartea conducatoarei i s-a propus un alt conducator de doctorat dar doctorandul l-a refuzat deoarece nu avea
problema este alta, este legal ca cineva care este in ultimul an al doctoratului sa fie obligat sa il inceapa dinou, alti 5 ani de munca si apoi, la final sa piarda doctoratul din cauza conducatoarei de doctorat care a murit?
Mama mea a urmat cursurile de doctorat la o universitate din romania fiind in acelasi timp studenta la aceea facultate. S-a inscris la doctorat cu o alta facultate pe care o terminase anterior.
In ultimul an de doctorat, inainte sa sustine lucrarea finala , conducatoarea de doctorat a obligat-o sa inceapa doctoratul de la inceput deoarece deabia in acel moment a aflat ca urma si cursurile facultatii si potrivit legii din acel moment 1999 , i-a spus ca nu putea urma doua forme de invatamant la stat, in acelasi timp.
S-a inscris iar la doctorat, a dat admiterea si a reinceput doctoratul.
Dupa 5, in 2004, conducatoarea de doctorat a murit deoarece avea o tumoare pe creier si mama mea a fost exmatriculata de la doctorat .
Problema este ca nu mai poate incepe un alt doctorat acum, deoarece e considerata ca a mai facut un doctorat si a fost exmatriculata, asa ca trebuie sa il plateasca pe acesta.
As dori sa aflu daca se poate ataca in justitie acea exmatriculare din 2004 pentru a putea relua doctoratul, la stat, din ultimul an.
Moral mi se pare absurd dupa ce 10 ani a fost doctorand, sa nu primeasca titlul de doctor.
De asemenea, in aceasta perioada 1999 - 2010 , mama mea a fost profesor si a avut gradul 3, daca ar fi avut doctoratul ar fi avut gradul 1 si un salariu cu 2000 lei mai mare pe luna x 132 luni = aproximativ 300.000 lei si as vrea sa stiu daca se pot cere si despagubiri universitatii pentru acesti bani pierduti.X-(