avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate Simona Stanel

Activitate Simona Stanel

buna ziua.in urma unui proces de contestare nulitate act juridic impotriva fratelui meu care a castigat si mi-a luat casa ilegal conform unei hotarari judecatoresti mai trebuie sa ii platesc si cheltuieli de judecata,pentru fond apel recurs si contestatie in anulare.locuiesc in germania si va intreb cum este legea:trebuie neaparat sa ii platesc cheltuielile de judecata?si cum sa procedez si care sunt consecintele in caz ca nu platesc cheltuielile de judecata pt ca nu vreau sa vin in contradictie cu legea.va multumesc
Discuție proces
buna seara. am fost credul si am lasat fratelui meu pentru moment casa prin act de vanzare cumparare.in 2007 am auzit de la un nepot ca familia fratelui meu caruia ii lasasem casa prin act de vanzare cumparare nu o sa mi-o mai dea innapoi.am deschis proces la judecatoria brasov siam pierdut.la apel si recus a fost aceeasi concluzie.din auzite am inteles ca hotararea care o da judecatorul de fond,la brasov ,nu se anuleaza prin apel s-au recurs deoarece judecatorii colegi nu se contrazic unul pe altul.ca urmare am fost laCSM si am depus sesizare odata cu inaintarea contestatiei in anulare la recursul curtii de apel brasov.si de data aceasta contestatia in anulare s-a respins.mentionez ca a fost o simulare de act de vanzare cumparare si numai o intelegere intre frati.va rog restectos sa imi dati un raspuns clar:mai pot face ceva pe cale legala pentru ca este vorba de o casa in localitatea ghimbav pentru care am muncit si am economisit fiecare leut ca
sa mi-o pot cumpara.va multumesc
Răspuns la discuția desfacerea contractului de munca
in decizia care mi-a trimis-o prin posta a scris ca imi desface contractul de munca pe motive economice si ca postul se desfiinteaza.as vrea sa va intreb daca o dau in judecata am castig de cauza,mai pot beneficia de indemnizatie?
Răspuns la discuția desfacerea contractului de munca
va multumesc pentru raspuns
buna ziua.sunt insarcinata in 24 de sapt si lucrez ca asistent medical la un cabinet stomatologic in prezent figurez in concediu medical deoarece am avut probleme cu sarcina dar astazi am primit prin posta romana inchiderea contractului meu de munca. as vrea sa va intreb avea voie sa imi desfaca contractul de munca fiind insarcinata si mai ales in concediu medical.lucrez la aceasta firma de 2 ani.Va multumec
Buna ziua. Lucrez din iunie 2009 ca asisenta medicala cu norma intreaga acum sunt insarcinata in 5 luni iar doctora mea vrea sa isi restranga activitatea fiind si ea insarcinata si vrea sa ma bage in somaj.As vrea sa va intreb daca din somaj as mai putea intra in prenatal si daca as mai beneficia de acea indemnizatie.vA MULTUMESC