avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate julycraiova

Activitate julycraiova

ina urma cu o saptamana comitetul de conducere al asociatiei a venit pentru a controla apometrele,specific ca nu au verificat decat 2 apartamente de pe scara si au constatat ca la cel de apa calda din apartamentul meu se misca inelul exterior.au cerut sa vina cei care l-au montat si sa faca verificare si resigilare,lucru care sa inatamplat si au eliberat si un proces verbal de resigilare pe care l-am predat la asociatie.Acum cei de la asociatie mi-au returnat procesul verbal pe motiv ca pentru ei nu este suficient acel proces verbal si ca pentru luna respectiva in care sa facut controlul imi vor trece consumul de apa la pausal nicidecum dupa indexul citit ca asa a stabilit comitetul de conducere.Eu nu sunt de acord cu acest lucru si le-am comunicat dar ca raspuns am primit ca trebuie sa platesc ca nu am ce sa fac. Specific deasemeni ca cel din comitetul de conducere care a vazut apometrul nu a facut niciun proces verbal de constatare a vreunei defectiuni decat ca a iesit afara din apartament si le-a spus si celorlalti ce a vazut.M-a puteti ajuta cu informatii legate de problema mea?Ce cale de rezolvare legala exista?