avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1128 soluții astăzi
Forum Activitate alexandradydy

Activitate alexandradydy

Ok, cu asta m-am lamurit dar as vrea daca imi puteti spune in cat timp se pune aceasta viza? eu am de facut diploma de bacalaureat si un certificat de absorvire a cursurilor de coafor ma interesa in mod special cea de coafor acum, se rezolva pe loc?sau macar in cateva ore? ca o saptamana am tot umblat ba la notari care mi-au zis k intai se apostileaza ajungand la prefectura am vauzt ca au program decat o ora de la 2 la 3 si tot asa ma pierdut timp mai ales k nu stau in constanta si macar vreau sa stiu si eu ma mai agit sau le las pe alta data pentru ca miercuri plec.Visam ca maine ma duc pun viza dimineata apoi ajung sa si apostilez apoi dau la tradus si marti o legalizez ...."traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" vorba cuiva, intr-o saptamana am umblat si pt buletin si pt alte acte si pesate tot se rezolva in 2 3 saptamani dar cand apari asa mai darnica stiti la ce ma refer se rezolva in 1zi.......................
Buna seara
am fost la Prefectura constanta intentionand sa rezolv apostilarea unei diplome si de acolo m-a trimis in alta parte pt a-mi aviza intai aceasta diploma, unde anume trebuie sa ajung? ca nu am habar de procedurile acestea si cucoana de acolo nu a fost prea explicita era f nervoasa am inteles ca undeva pe langa casa pensiilor. multumesc, astept un raspuns rapid