avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1135 soluții astăzi
Forum Activitate ardeleanu_ana

Activitate ardeleanu_ana

Daca defunctii au peste 50 de ani de cand au murit? Are vreo importanta luccrul acesta?
Ma repet, crucile nu le-am luat, sunt sub sicriul sotului meu. Acum trebuie sa fac cumva sa-i dau crucile. Pe langa cheltuielile pe care le am cu ocazia pomenilor, acum trebuie sa scormonesc in buzunar si pentru cruci.:((
Crucile erau din fier, cand au sapat groapa nu s-a gasit niciun osisor, s-au gasit doar niste bucati de lemn din vechile cruci. Ruda aceasta a mea se inrudeste cu bunicii prin alianta, ei fiind parintii socrilor ei. Nu am aruncat crucile deoarece "se vorbeste" ca ar fi pacat si le-am pus sub sicriul sotului. Nu stiu ce fel de loc era acela, lumea vine si ii ingroapa pe unde le convine.Eu nu inteleg ce se va intampla daca dupa ea vine altcineva si face la fel si tot asa.....s-ar umple cimitirul de cruci. Ea vrea crucile si gata:(. Eu nu cred ca ea ar avea drept asupra lor ci, cineva care ar fi "mai ruda" decat ea. Nu vad rostul pentru care sa ii dau crucile. Poate ma insel.:sorry:
Am o ruda care a fost casatorita. Sotul ei a decedat. Acesta avea niste bunici care au murit cu mult inaintea lui (au aprox. 50 de ani de cand au decedat). Atat el cat si bunicii au fost ingropati in cimitir, dar nu exista o administratie a cimitirului si fiecare persoana este ingropata unde se vrea. De curand mi-a murit sotul pe care l-am ingropat in locul bunicilor mai sus mentionati, deoarece se aflau in apropierea parintilor mei. Crucile pe care le-am gasit in acel loc le-am pus in groapa sub sicriul sotului. Acum aceasta ruda a mea doreste crucile bunicilor. Cat timp se pastreaza crucile in cimitir ?! X-(Nu pot sa ma inteleg cu ea. #-oVa rog , ce ma sfatuiti?:(( Multumesc anticipat.