avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate George R

Activitate George R

Răspuns la discuția legea 330
CORECT TANJIANI! Dar in situatia mea de ce nu se aplica art. 32 din 330: "Pentru personalul promovat in functii in perioada de aplicare etapizata, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare". Asta a fost nemultumirea mea si in prima postare.
Sunt sigur ca telefonic ne-am intelege mult mai bine! Sunteti dragut(a) sa-mi lasati numarul dumneavoastra de telefon? M-ati ajuta foarte mult!
Răspuns la discuția legea 330
Multumesc pentru raspuns! Dar cei nou angajati de ce primesc sporurile pe care in dec 2009 nu le-au avut?
Discuție legea 330
In luna dec 2009, eram incadrat ca referent specialitate debutant (600 ron). Pe langa sporul de vechimea de 10%, mai beneficiam, conform contractului colectiv de munca, de fidelitate 15%, asistenta sociala 15%, confidentialitate 15% si antena 10%. Incepand cu 1 feb 2010, am avansat in functie, referent specialitate II (922 ron); exceptand sporul de vechime, celelalte sporuri au ramas la nivelul lunii dec 2009, motivandu-mi-se ca procentele s-au transformat in suma fixa si totul a ramas blocat la acea luna. Pentru cei angajati in 2010 incadrarea si sporurile din contractul colectiv de munca (fidelitate, asistenta sociala, confidentialitate si antena) sunt conforme cu art. 31 din 330. Pentru mine, art. 32 din 330 este valabil numai la incadrare si vechime, nu si la sporurile din contractul colectiv de munca. Este ok cum mi s-au calculat sporurile?