avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1014 soluții astăzi
Forum Activitate georgicutza95

Activitate georgicutza95

sotul meu a venit intr-o zi dupa mine la liceu cu masina si avea nr rosii numerele erau expirate cu ceva zile in urma dar el pur si simplu nu si-a dat seama in fine.un echipaj de politie ne-a oprit si i-a luat carnetu..nea luat declaratii eu fiind minora.eu astazi am fost chemata la politie sa dau din nou declaratie deoarece sotul este plecat din tara si iam spus domnului politist ca sunt minora si atunci nu ma mai lasat sa dau declaratie..eu am si un copil dar asta este mai demult si la politie tot rezolvat.domnul politist tot insista sa nu angajam un avocat pentru ca spune ca poate o sa se revolve tot de la sine..va rog oferitimi o sugestie un sfat ceva.va rog si ce poate pati...p.s.nu conducea cu mai mult de 50km/h,nu era baut si nici nu a accidentat pe nimeni..multumesc :sorry:
Răspuns la discuția Minora insarcinata
da o sa ne casatorim
Răspuns la discuția Minora insarcinata
daca eu ma mut la el si declar in fata parintilor a politiei ca vreau sa stau cu el ca sa ne crestem impreuna copilul ca tin la el...ce sanse sunt ca sa ramanem impreuna sub acelasi acopris??va rog mult ajutatima
Răspuns la discuția Minora insarcinata
nu.nu mia promis casatoria am fost de acord nu mia promis nimik
Răspuns la discuția Minora insarcinata
deci tatal copilului nu va pati nimik daca eu declar in fata politiei ca vreau sa raman cu el sa ne crestem copilu?
Răspuns la discuția Minora insarcinata
multumesc tuturor pentru sfaturiile date...am folosit prezervative si acest copil nu e un lucru un obiect nedorit..sunt constienta de ceea ce am facut si imi asum greseala pana la capat dar nu cred ca e o greseala...parintii tatalui si toata familia lui stiu si ne sustin cu orice...parintii mei nu stiu sa asculte stiu doar sa ma loveasca atat prin vorbe cat si prin fapte la propriu...cat despre copil o sa aiba tot ce ii doreste o sa ma las pe mine si tatal o sa faca la fel pentru el..pentru ca e un suflet nevinovat si merita tot la urma urmei e un ingeras...eu cu accest baiat sunt de 2 ani de acum si nu cred ca se mai pune problema,,dragostei"..mai astept sfaturi va rog.
buna ma numesc andreea am 15 ani si jumatate si sunt insarcinata in luna a3a ai 2 saptamani prietenul meu are 24 de ani..parinti inca nu stiu cu toate ca inca stau cu ei am decis sa stau cu ei pana fac 4 luni pentru ca am inteles ca nu se mai poate face nimic dupa???eu o sa ma mut la el si o sa lupt ca sa imi cresc copilu langa el...ce sanse sunt ca sa putem sa ramanem impreuna sa ne crestem bebele???va rog ajutati-ma