avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate Natalia Neferu

Activitate Natalia Neferu

Buna ziua, am un proces in derulare, fara hotarare definitiva si irevocabila in care m-i se cere reducerea pensiei alimentare pt. minora care mi-a fost incredintata de instanta judecatoreasca. Iar fostul sot cere reducere la pensie prin faptul ca, i sa nascut al doilea copil minor , si faptul ca mai are si un ceareu de plata. Mi se reduce pensia alimentara in luna septembrie de la 380 lei, la 175 lei dintr-un salariu net 1400-1500 lei, prin motiv ca, minorul are mai multa nevoie decat minora rezultata din prima casatorie in varsta de 13 ani si 10 luni, iar diminoarea pensiei alimentare sa se ia in calcul din momentul in care el a invocat actiune de micsorare a pensiei alimentare. Instanta nu specifica faptul ca el trebui sa i-mi opreasca toata pensia alimentara luna de luna ca sa isi recupereze el bani care ia dat in plus, iar eu de 3 luni nu primes nimic, eu stiu ca un dosar care este pe rol si urmeaza sa se faca recurs pentru nemultumirea mea si tot odata a instantei nu are dreptul sa ia el hotarari de capul lui. Va multumesc ! si tot odata astept un raspuns. O zi cat mai placuta. Natalia Neferu