avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters176974

Activitate ContSters176974

Răspuns la discuția agresiune fizica si verbala
martori sunt pensionarii din bloc care erau la ora aia in parc....dar nu sunt convinsa ca vor vrea sa ma ajute.mentionez ca sunt destule persoane ce pot confirma ca este agresiva.
azi am fost agresata de o femeie la care am stat in chirie in perioada martie-iulie 2010.m-am intalnit intamplator in parc cu ea in timp ce mergeam spre casa.m-a lovit cu palmele peste fata si cu piciorul in abdomen;lovindu-ma s-a dezechilibrat si a cazut in sezut,apoi s-a ridicat tipand ca eu am impins-o si a fugit.tin sa mentionez ca fiul dansei sustine ca femeia in cauza este schizofrenica.motivul pentru care m-a lovit(din ce am inteles din tipete)este ca ea a uitat ca eu am achitat toate darile fiului ei inainte sa ma mut.martori au fost dar stau intr-o zona cu pensionari si niciunul nu se baga.intrebarea mea e daca este ''nebuna'' cu acte poate avea drept de semnatura?ea a semnat contractul de inchiriere cand m-am mutat acolo.loviturile nu au lasat nimic vizibil doar ca in dimineata asta chiar am fost la spital din cauza unei hemoragii,problema este ca dupa lovitura am inceput sa am dureri si hemoragia este mai puternica.tin sa mentionez ca eu n-am ripostat sub nici o forma in aceasta'lupta'deoarece aveam un bagaj voluminos in brate si pana sa apuc sa reactionez era deja departe.pot obtine un certificat de la iml neaparat sau de la orice spital?care sunt sansele sa am castig de cauza?
am depus plangere la politie imediat dupa incident.cam in cat timp incepe urmarirea penala?Multumesc anticipat celor ce vor raspunde.imi cer scuze daca am scris gresit ceva,inca sunt socata....