avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Activitate eniko70

Activitate eniko70

Răspuns la discuția fals si executare silita
Va multumesc foarte mult pentru amabilitatea dumneavoastra de a-mi raspunde si as mai avea o intrebare: as putea fi obligata sa platesc tot eu si rata de la cealalta banca unde nu adar el fiind casatorit cu mine in momentul cand a facut imprumultul?
Ma confrunt cu urmatoarea situatie: sotul meu a facut imprumut la 2 banci fara stirea mea, iar la una dintre ele , avand nevoie si de semnatura mea fiind casatorit, nu stiu prin ce metode a reusit si mi-a falsificat semnatura, trezindu-ma fara voia mea si codebitor la unul din cele doua imprumuturi. Am aflat de acest lucru in momentul cand au sunat bancile, deoarece el nu isi mai achitase datoriile. A urmat divortul si partajul, dar el a ramas sa locuiasca in continuare cu noi, din cauza copilului, in apartamentul mamei. El nu a mai achitat datoriile la banca din primavara si vin pe adresa mamei unde locuim tot felul de reclamatii de la banca, printre care si faptul ca se va trece la executare silita. In urma partajului eu i-am achitat cu bani bunurile care ii reveneau si au ramas la mine. Ce pericol mi se poate intampla in momentul cand vor veni de la banca pentru executare silita, el nelucrand cu carte de munca si neavand nici un bun pe numele lui, apartamentul unde locuim fiind pe numele mamei?
Va multumesc anticipat!