avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate snicownf

Activitate snicownf

cei de la asigurari au propus suma de 5400e,inca nu am primit raspuns daca s-a aprobat, iar mie mi se pare mica,eu cu banii astia nu mai pot sa-mi cumpar o masina la fel(vw golfv tdi)
daca nu sunt de acord cu despagubirea oferita de compania de asigurari, care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?:worthy:
da, este dosar penal pentru ca mai sunt 2 persoane cu vatamari corporale,una este tot cu 45 zile de la iml, iar cealalta a fost mult mai grav ,cu internare .Ancheta a trecut de la politia rutiera la cercetari penale, dar dosarul inca nu a ajuns la parchet.
in luna septembrie a acestui an am fost implicat intr-un accident rutier,mai bine spus intr-un cartambol de 4 masini,masina mea un vw golfv 2005tdi fiind proiectata de a 3 masina intr-un sant de 3 metri.Am copie dupa rca vinovatului si urmeaza cercetarile.Din acest accident masina este dauna totala iar sotia mea fiind pasagera avind certificat IML40-45zile de ingrijiri medicale fara spitalizare.As dori sa stiu la cit as putea primi de la asigurari pentru dauna totala si ce daune ar putea primi sotia mea ,daca ati putea sa-mi spuneti si suma .VA MULTUMESC ANTICIPAT!
:((