avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate wolfman

Activitate wolfman

Ca bine zici dexia.... ATITUDINEA FATA DE CEI CARE SE PREGATESC SA DEA EXAMENE, fie el la INM fie direct pe post, nu numai ca este jalnica si denota un dezinteres total fata de aceste aspecte.
Sintagma anul, in opinia mea, este acceptata de majoritate ca fiind o data pe an si nu de cate ori isi incordeaza muschi CSM-ul fara sa aiba o baza legala solida.
Buna dimineata !
Blacky, probabil din dorinta de a justifica activitatea avuta trebuie sa vina si ei cu ceva schimbari pe aici pe acolo, sa nu zica lumea ca nu fac nimic.
Ieri am inteles ca s-au certat ca la gura cortului si nimic altceva.
Ma gandesc ca anul trecut am avut permisul suspendat (1 luna) pt ca asa a avrut un nene politai insa am contribuit si eu cu partea mea de vina. Ce o sa imi faca ? Nu mai intru in magistratura ca am gresit in trafic ? :hammer:
Incerc sa turez motoarele la maxim insa trebuie sa recunosc ca sunt zile cand parca nu merge si cu asta basta :hammer:
Astazi a fost o zi buna :). Acusica msunt in pauza de masa si apoi iar la treaba.
Spor sa aveti.
Apropo, am trecut prin grilele de penal general si special ale lui Udrica cu un procentaj de 75 - 80 % insa se poate si mai bine. Am gresit in special datorita neatentiei.
Neata si caffa de rigoare :coffee:
Astazi sper sa reusesc sa termin grilele din Udrica pe parte de procedura si sa mai citesc si ceva jurisprudenta. Da Doamne.
Spor sa aveti la tot ce faceti. :)
Tind sa inclin balanta spre ceea ce ai spus tu Dexia si Artax, insa doar pe fond speculativ conducerea INM cred ca incearca sa forteze nota, pentru a mentine traditia unui examen in august-septembrie.
Multi vad examenul INM din ianuarie 2011, ca pe o masura reparatorie pentru cel din august anul trecut, insa care a fost sau este baza legala pentru un examen reparatoriu? Cu atat mai mult, au mai fost sesiuni cu promovabilitate redusa si nu s-a organizat la cateva luni examen de reparatoriu.
Buna dimineata... :coffee:
Artax, probabil pana pe 10 iulie vor reusi sa convinga executivul sa dea o OUG de modificare a legii, pentru ca din cate stiu regulamentul urma sa fie modificat sau a fost deja modificat. Daca nu ar fi ei siguri pe ceva, cred ca nu s-ar fi aruncat cu capul in fata.
Spor sa aveti si o zi faina ! :)
Salutare, acum am picat si eu.
Dupa mesajul de dimineata a trebuit sa plec si incarcat de treaba am sacrificat ziua asta de invatat dar am rezolvat altele asa ca oricum ma bucur.
Dexia ma intrebai pe undeva daca am grile interesante. Incearca sa iei cartea lui Udrica noua de grile (daca nu o ai deja) si sa vezi acolo grile interesante gandite de dom profesor. E tare individu. In fata grilelor lui oricat ai invata la penal si tot ai senzatia ca parca nu stii. Are un stil foarte ciudat.
O seara frumoasa si week-end placut va doresc !
Buna dimineata.
Accept cafeaua artax si dau si eu una :D
Cum mai stati cu invatatul ?! Eu imi bat capul cu procedura civila in paralel cu teste grila din penal si pr penala.
O zi faina va doresc.
Buna dimineata doamnelor,
Din cate am citit si inteles, nici CD nu este sigur despre evenimentele viitoare, cu atat mai putin cu cat puterea executiva din romanica este foarte imprevizibila. Oricum din raspunsurile sale date la diferite intrebari puse de mine, de Cami si de altii nu a reiesit decat o atitudine evaziva, incoerenta si care nu m-au lamurit niciodata pe deplin.
O zi faina in continuare :coffee:
Neata si ....:coffee: x 2 :yawn:
Ce ziceti ne impartim teritorial. Astia sunt nebuni, ca si asa e greu pe actuala structura administrativ teritoriala, daramite pe regiuni formate asa peste noapte :thumbdown:
O zi faina si spor sa aveti.