avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Activitate john_chilianu

Activitate john_chilianu

bun, am inteles dar daca eu nu am fost instiintat ca am pierdut procesul de catre tribunal si nici de catre politie. si daca l predau mai am dreptul sa sustin un examen ca sa mi reduca pedeapsa cu 30 de zile ?
buna. nu e nici o lauda din ceace vreau sa va spun , mai degraba o intrebare, dar sa va povestesc. in august 2009 mia fost suspendat carnetul pentru 90 de zile pentru depasirea vitezei intr o zona cu restrictie de 40 km la ora. radarul nu l am vazut insa am fost oprit de un echipaj la cativa km mai incolo si am cerut sa vad filmul la care mi sa raspuns ca daca ar face asa cu toti care ii amendeaza unde ar ajunge, deci refuzandu mi acest lucru si datorita faptului ca cel care ma amendat nu era acelasi cu cel de pe masina cu radarul atunci eu am facut contestatie la judecatorie si mi am recuperat permisul a doua zi. am pierdut primul proces la judecatorie dar si recursul la tribunal. avocatul ma tot asigura ca sa stau linistit ca o sa castigam si asa am facut. in 23 04 2010 sa emis hot definitiva si irevocabila din care reiese ca am pierdut. dar sa vedeti cum am aflat. m am dus sa mi platesc impozitul si acolo am dat de hotarare. eu tot am asteptat sa mi vina acasa hotararea si presupun ca nici la politie nu au trimis o. l am sunat pe avocat si mia zis sa fac cumva sa platesc amenda dar sa nu predau carnetul ca o sa mi spuna el. eu iarasi credul asa am facut, dar stau si ma intreb oare am facut bine nu cumva o sa am mai multe probleme facand acest lucru. intrebare - ce sa fac in continuare, ca nu mai stiu ? va multumesc tuturor care imi veti raspunde anticipat. multumesc si ma scuzati daca v am plictisit cu tampenia mea.