avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate blaze

Activitate blaze

Lav-Cris a scris:

Salutare tuturor! :vishenka: am inceput si eu sa reiau materia:rtfm: sper sa imi reintru in ritmul de anul trecut de pe vremea aceasta...deocamdata observ ca nu mai am acelasi entuziasm si aceeasi nerabdare:help: dati-mi un impuls va rog.


==============================================================
Cum imi spunea mie cineva pe forum in iarna, incepe cu ce crezi tu ca e inceputul...si imediat va aparea o grila rasucita, si va trebui sa o postezi, si apar parerile, si contradictiile, si mai citesti intr-o carte, si te duci la RIL, si la notele de subsol, si...atunci inseamna ca ai luat startul=D>...dar tot ce ti-am spus eu tu stii deja, ca ai trecut prin asta...pentru inceput scoate cartile pe masa , ia-ti un set de pixuri si unul de text-marker, noi si stralucitoare ca si cum ar incepe scoala, si te asteptam aici!
Salut!
Eu am primit ieri un mail de la UJMAG, pentru carte, cu " invitatia "de a comanda, au schimbat putin pretul, dar au pastrat ceva reducere in baza rezervarii, am comandat-o aseara...cam 50 ron( + curier)
Ramane de vazut in ce fel va folosi, daca se schimba codurile...
Salutare, rexone, si multumim de urari!
Salutare!
intrati pe site-ul CSM, a fost o sedinta cu premierul, s-a propus decalarea intrarii in vigoare a noilor coduri, si alte cateva chestii care ne-ar interesa...
Salutare, dragilor, ce mai faceti?
Ati vazut ce frumos a solutionat CSM-ul " chestiunea " ( memoriu, concurs in prima?! parte a anului, resurse umane, politica de personal, bla-bla)- se amana!
...minunat, ca la instanta...
Nu imi faceam prea mari iluzii, dar cand am vazut ca se reitereaza chestiunea memoriului, am avut un usor sentiment de culpa, chiar o senzatie de lasitate, mi-am zis " uite la astia cu memoriul, te pomenesti ca rezolva de-un examen":D, si eu ca un trantor las si lenes, nu m-am implicat, da` m-oi inscrie la concurs, profitand de actiunea celorlalti...
Noah, dupa cum s-a dezbatut si solutionat problema, s-a vazut cata importanta prezinta, si cat de in serios a fost luat memoriul...eu am ramas cu lasitatea si cu deziluzia, semnatarii memoriului numai cu deziluzia...
...vai de capul meu...nu mai stiu nici un strop de procedura civila ! :">
daxia, tu care zici? :D... ca toate suna bine...
Salutare, dragilor!
N-am mai intrat pe forum de ceva vreme, ca n-am invatat, dar acum am reluat, asa ca sunt iar in echipa...si poate va ajung din urma, ca vad ca sunteti pe la penal...
Eram cam depresive, dar de cand am reinceput sa invat, cred iarasi ca e posibil, si imi place sa invat, ma simt bine...
Succes, si sa va mearga bine!
...asa mai tarzior, da` " La multi ani !" si de la Cluj!
Sa-ti mearga bine, si sa-ti iasa toate dupa voia ta! Doamne-ajuta!
salutare! ce mai faceti?
eu sper sa reiau azi studiul, dupa vacanta de primavara...
rexone, mi-am luat cartea lui Stoica , ai avut dreptate, parca face ordine in reale...
Dragii mei, va doresc si eu sarbatori fericite si sanatate !