avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate dalina_ant

Activitate dalina_ant

Am depus in Italia anul trecut actele pt ajutorul social al fiului meu;am primit un raspuns din Romania cu modelul 411,incomplete datele.Depunand actele in italia a fost oprita alocatia,pe care oricum nu o ridicasem de 2 ani deoarece nu am fost in tara.In 2009 am lucrat pe perioada 04.04.2009 pana in 30.12.2009 pe sezon.Am primit raspuns din Romania doar pana in 30.04.2009,deci recuperam doar suma pe o luna,asa ca ,am refacut procedura ,dar de data aceasta am plecat personal in Romania dupa modelul 411,motivul fiind sa le dau cu exactitate datele perioadelor,asa cum au procedat si alte cunostinte si au primit in cateva zile raspunsul de la primariile de care apartineau.Am depus cerere semnata sa poata ridica in locul meu altcineva cu buletinul sau certificatul de nastere, cele doua formulare 411 pe perioade diferite (pana in data de 11.11.09 un model 411 si din data de 11.11.09 pana in prezent un alt model 411 datorita schimbarii de domiciliu,asa cum mi-au cerut italia de la inps.au trecut 7 saptamani si inca nu am reusit sa ridic documentele.Actele le-am depus la agentia judeteana pt prestatii sociale din judet.De unde se ridica acest formular ?De la primaria de care apartineam inainte si dupa schimbarea domiciliului sau de la agentia judeteana pentru prestatii sociale?