avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters180487

Activitate ContSters180487

Răspuns la discuția reducere pedeapsa
scrie in dosar de ce a fost condamnat eu doar vroiam sa stiu daca este posibil sa se rejudece sau pur si simplu asta e situatia si o sa faca 17 ani.E inchis de ceva timp in Anglia si inca nu l-au extradat ptr ca Romania inca nu a trimis actele necesare si tot se prezinta la tribunal pentru decizia de extradare si tot se amana.
Răspuns la discuția reducere pedeapsa
Pentru ca el a fost judecat in stare de libertate erau doar declaratiile fetei lui nu i s-a parut ceva grav stiind ca nu a facut nimik...a acceptat avocatul din oficiu..si a fost la procese si cand a vazut 17 ani sentinta a fugit...oricum ce ramane e ca tipa a si iesit de la puscarie dupa 3 ani celalat cu care a fost prins in flagrant a fost scos prin intrerupere si se plimba bine mersi ...iar pe el il asteapta 17 ani de puscarie :).eu aici am cerut parerea doar dk se mai poate rejudeca sau reduce din pedeapsa atat.nu cer mila si intelegerea nimanui doar sfaturi la ce se mai poate face.
Răspuns la discuția reducere pedeapsa
eu inteleg atitudinea ta, dar in primul rand el nu e niciunul din cei doi,de mai sus era doar sofer de taxi si l-a rugat cineva sa mearga cu tipa de mai sus pana in spania....a mers ...si cand tipa a fost prinsa cu kg alea ea facut doar 3 ani de puscarie doar ptr a dat alte nume si cantitati...si fratele meu a luat 17 ani doar ptr o delcaratie si dovada ca a fost plecat.eu nu vb de restul vb doar de un caz ce ma priveste, ca dk era intradevar traficant nu ma aflam pe forumul asta,
Răspuns la discuția reducere pedeapsa
Aici este dosarul el fiind B.D.M intradevar el a fost plecat din tara la rugamintea unui prieten dar sustine ca nu stia de droguri mai ales ca a avut accident cu masina si a fost grav avariata si a fost cu ea in service . conform marturiei fetei el a fost condamnat cand a fost procesul lui nu i s-a parut ceva grav mai ales ca el a fost judecat in libertate si a avut avocat din oficiu.Aici in anglia inca se decide extradarea si vreau sa ma sfatuiti ce avocat sa ii au sau ce sa fac pentru ca sunt paralela cu legile si restul.Va multumesc
Răspuns la discuția reducere pedeapsa
Răspuns la discuția reducere pedeapsa
Fratele meu are sentinta definitiva de 17 ani pentru trafic de droguri de mare risc a fost fugit in Anglia 3 ani dupa care l-au prins si urmeaza sa fie extradat. exista vreo posibilitate sa se mai poata face ceva in instanta pentru a reduce pedeapsa , sau sa se rejudece.? Multumesc