avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1624 soluții astăzi
Forum Activitate Maricica Guleran

Activitate Maricica Guleran

am mostenit dupa decesul parintilor 2 case in aceeasi curte si un teren extrevilan,noi santem 2 surori si am facut succesiune.sora mea locuind mai aproape de casele parintesti adecis ca vindem si inpartim am fost de acord sa se ocupe ea fiind sora mai mare.eu lucrez in italia.in ascuns ea sa mutat in casele parintesti si a facut ceva inbunatatiri fara sa imi ceara acordul eu fiind coopropietar,cand am aflat am inceput proces de partaj si iesirea din indiviziune.am pierdut procesuldeoarece ea a inbunatatit cu 5 termopane si 2 usi de metal si expertul a mintit instanta cu mult mai multe inbunatatiri am facut recurs si am facut fotografii doveditoare ca sa mintit dar am pierdut din nou, mise ofera o sulta de mizerie si jumatate din terenul extravilan.atunci am facut contestatie in anulare recurs urmaresc data sedintelor pe net.avocatul meu mia spus ca avem sedinta pe 14 dec, dar am vazut pe net cadeja pe 23 noiembrie au respins contestatia dupa 2 aminari,ojudecatoare ce era la recurs era si acum la contestatie banuiesc ca am pierdut din nou ce se mai poate face ?la care usa trebuie sa bat ca sa gasesc dreptate ?acum incep un alt proces inpotriva expertului mincinos.sint in italia la munca si nu mma pot ocupa personal de toate acesteaan avocat.nu mai am incredere dar refuz sa cred ca coruptia a reusit sa murdareasca demnitatea sant romanca si am dreptul la justitie.un roman corect ma poate sfatui?precizez ca sora mea a spus ca avocata ei e plina de relatii si invinge totdeauna dupa bunul plac.oare ???
am pierdut procesul deoarece expertul a mintit detin foto si film cu dovezi acum in recurs instanta le va accepta ca proba? cum pot sa cer contraexpertiza in acest proces? multumesc