avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate mihandreea

Activitate mihandreea

buna ziua!
sunt restantiera la intretinere, restanta reprezentand suma de 4500 ron. in urma cu 2 saptamani a fost oprita furnizarea apei potabile..mentionez ca nu am primit niciun proces verbal ca sa dovedeasca cele facute si in baza carei reglementari....aceasta masura impotriva restantierilor a fost aplicata tuturor, insa rezolvarea problemei este facuta foarte diferentiat..si anume:majoritatea acestora au facut un angajament de plata cu suma de maxim 200ron..urmand a se esalsona si restul sumei restante...mentionez ca familia mea este formata din 3 membrii:unul student, o somera si un salariat care primeste 1000ron lunar.in aceste conditii am fost pt a cere esalonarea sumei restante cu suma de 200ron, nefiind acceptata si cerandu se in schimb 1000lei +esalonare...deci...salariul p o luna=D>....tinand cont de situatia meteorologica, de faptul k akm apa nu mai poate fi procurata din alte parti, totul fiind inghetat....si de aici se intelege starea actuala a casei, a familiei....fconditiile mizere....ceea ce nu inteleg este cum poate face acest lucru fara proces verbal, d unde discriminarea cu privire la esalonarea sumei(cred k ar trebui luat in seama la aceasta nevoile familiei si suma care intra lunar in casa), refuzul directorului ADP in a da un document la mana cum ca ar fi oprit apa si a refuzat esalonarea platii datorate, cat si.....rezultatul actelor intreprinsa...ce se poate face?