avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Activitate Lolescu

Activitate Lolescu

Multumesc, o zi buna!
Multumesc pentru raspunsuri (si scuze pentru exprimarea haotica din post).
Sunt majora si mi-am dat acordul pentru a primi aparatura si pentru a beneficia de serviciul in cauza, insa nu am fost informata ca acest lucru presupune un abonament pe 24 de luni. Am fost intrebata daca doresc sa raman cu acest serviciu si am raspuns afirmativ, fara sa stiu ca ma inham la o perioada contractuala.
Buna ziua,

Beneficiez de serviciul de Internet (pachetul router + telefon fix) ale unei firme de telefonie mobila. Am vrut sa renunt la el pentru ca nu sunt multumita dar angajatii de la relatii cu clienti m-au informat ca am o perioada contractuala de 24 de luni. Am solicitat acel contract stiind ca nu am semnat nimic cu firma respectiva in acest sens si mi s-a spus ca acest contract s-a incheiat prin acordul meu verbal care este "la fel de puternic ca unul scris". Am solicitat inregistrarea acestui acord, stiind ca nu am incuviintat niciodata asa ceva si mi s-a spus ca nu se poate, contractul este in vigoare si nu se poate face nimic.
Am impresia ca acest serviciu mi-a fost pur si simplu bagat pe gat fara aprobare si intrebarea ar fi legata de acest acord verbal. Pentru ca un contract sa fie incheiat intre doua parti nu este nevoie de semnatura?

Va multumesc.