avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate chirila_mihaela

Activitate chirila_mihaela

pov mea e alfel:m.am casatorit cu sotu meu...acum 3 ani jumate---am inceput totu de la zero....acum avem o fetita de 2 ani jumatate,,,am reusit sa ne cumparam o camera de camin impreuna....cu bani comuni.El a fost plecat in italia la munca...cu ajutorul fratilor mei.....a stat o perioada....de 3 luni..si sa intors acasa.La intoarcere a devenit violent....iar dupa o cearta....minora...sa ajuns la lovituri....iar eu...in momentu ala...am plecat la o cunostina...de fatza cu el.m.am imbracat ...el a imbracat fata.....iar a doua zi...sa dus si a declarat la politiie..ca am parasit domiciliu..ca am fugit de acasa si ca i.am furat niste bani din casa....banii fiind ..cei castigati in italia.Am fost sunata de catre cineva de la politie sa imi zica sa rezolv totu pe cale ameabila si sa ne intalnim si sa vorbim.Bani erau in casa....dar erau ascunsi...dupa 2 zile..am mers si am depus in banca.Acum el vrea sa ma de.a in judecata pt ca i.am luat banii..stiu ca e bunu lui...dar sunt facuti in perioada casatoriei si atata timp cat avem si o fata impreuna cred ca e bun comun.....eu as fi dispusa sa ii dau banii...dar in fav casei...sau...la divort...dupa cum va hotara impartirea bunurilor .cum sa procedez....sa dau eu divort.....sa ii dau banii. acum, sau sa astept...pana la divort sa hotarasca judecatoarea.....?tin sa precizez ca eu am si certificat medico legal....e posibil sa poata sa imi ia fata?suma fiind 10 milioane,.v.as mulktumi daca mi.ati oferi un sfat cum as putea sa procedez mai bine....sau ce as putea pati...in situatia in care el ma da injudecata ca i.am furat banii....pe care defapt nu sunt furati..sunt bagati in banca.....pt ca consider ca e bun comun..Si el ar vrea si banii..si pe urma la divort.. si jumatate din casa....si fata:((