avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Activitate iy_ix

Activitate iy_ix

Răspuns la discuția Ajutor!!!!va rog,orice
In urma partajului tata trebuia sa ii dea mamei o suma de bani,dar pentru ca nu a avut nu a platit si i-a trecut jumatate din casa si pe numele ei,adik sunt amandoi proprietari,fiecare pe jumatate din casa.el ne-a dat in judecata acum,pentru iesirea din indiviziune,procesul incepe in aprilie,dar pana atunci o iau razna.multumesc pt raspuns
Va rog mult sa ma ajutati si pe mineintr-o problema!!!!!incep cu o mica istorie ca sa intelegeti cum ma simt ....parintii mei au divortat in urma cu cativa ani...in urma partajului casa a ramas a tatalui meu,iar dupa alti cativa ani s-au impacat,trecand jumatate si pe numele mamei(act de vanzare cumparare).In ultimele luni numai certuri,batai si alte situatii din astea,astazi a venit cu o domnisoara care cik e nevastasa si sta cu noi in casa mai nou!!!!pe canapeaua mea,folosind aragazul si frigiderul meu,intelegeti voi:D iar el fara nici un stres ne coordoneaza dupa bunul plac,stam toti ca o mare familie in sufragerie,iar eu tremur de nervi,ne tot zice ca nu putem sa facem nimic si sa plecam daca nu ne convine.Mentionez ca daca aveam unde sa plec sau banii necesari as fi plecat de mult!va rog daca stie cineva o solutie,orice sa ma ajutati si pe mine,pls ms mult
Va rog mult sa ma ajutati si pe mineintr-o problema!!!!!incep cu o mica istorie ca sa intelegeti cum ma simt ....parintii mei au divortat in urma cu cativa ani...in urma partajului casa a ramas a tatalui meu,iar dupa alti cativa ani s-au impacat,trecand jumatate si pe numele mamei(act de vanzare cumparare).In ultimele luni numai certuri,batai si alte situatii din astea,astazi a venit cu o domnisoara care cik e nevastasa si sta cu noi in casa mai nou!!!!pe canapeaua mea,folosind aragazul si frigiderul meu,intelegeti voi:D iar el fara nici un stres ne coordoneaza dupa bunul plac,stam toti ca o mare familie in sufragerie,iar eu tremur de nervi,ne tot zice ca nu putem sa facem nimic si sa plecam daca nu ne convine.Mentionez ca daca aveam unde sa plec sau banii necesari as fi plecat de mult!va rog daca stie cineva o solutie,orice sa ma ajutati si pe mine,pls ms mult imi cer scuze daca nu am pus intrebarea unde trebuie !!