avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate stefania_lica

Activitate stefania_lica

Răspuns la discuția succesiune
multumesc frumos declaratia ca nu renunt la mostenire am facut-o dar sa deschid succesiunea nu am cum ptr ca eu am decat o copie dupa certificatul de deces al tatalui si certificatul de nastere al meu nu am acte de la casa de la masina etc
Răspuns la discuția succesiune
va multumesc frumos
Răspuns la discuția succesiune
va multumesc deci ea este o mojica ptr ca mi-a oferit 3000 euro si o pereche de cercei care au ramas spre pastrare la tata dupa urma mamei.pentru a renunta la succesiune si a semna si a incheia orice socoteala.gars este situata in militari conf 1constr 1987.merita sa merg pe cale judecatoreasca ? as fi mai in castig decat oferta ei ?( cerceii nefiind valorosi ci doar cu o valoare sentimentala) cu mii de multumiri
Discuție succesiune
nu sunt lamurit intr-o problema azi am fost la notariat si notarul a spus in felul urmator dintr-o garsoniera si o masina mie ca fiu imi revine 3/4 si ei ca sotie( nefiind mama mea) i revine 1/4.sa tras linie si dna notara a zis masa succesorala 1/2n pe asta discutam. acum vin si eu cu o intrebare la dvs nu am inteles nimic din aceste procente adica mai exact cat imi revine mie ca fiu si cat i revine ei ca sotie.? eu stiu ca aceea garsoniera sunt amandoi trecuti ca propietari dar nu am o dovada concreta iar masina este pe numele tatalui meu
Discuție succesiune
am si eu o intrebare va rog, tata a murit acum 3 luni si doresc sa fac succesiunea dupa el dar el a fost casatorit cu cineva si impreuna acum 5 ani si-au cumparat o garsoniera si o masina intrebarea mea este am si eu ceva drept la garsoniera si la masina si ce cota am dreptul?