avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate xyz21

Activitate xyz21

va rog frumos sa ma ajutati si pe mn in leg cu o problema.prietenul meu are parintii stabiliti in italia de cativa ani buni,au casa acolo servici tot.. si el se mai duce impreuna cu sora lui acolo in vizita,destul de des.el deocamdata e la master si sora lui la facl si imi spusese el odata ca ar vrea dupa ce termina facl si masterul sa se stabileasc acolo si sa munceasca.. dar acum imi zice ca nici nu are de gand sa se duca in italia.. dar aseara ii spune unui prieten de al lui ca : de paste trebuie sa ma duc si eu in italia sa mi fac rezidenta,cu sormea.. va dati seama ca eu m am gandit ca ma minte si etc.. nu e o problema super mare dar nu stiu la cn sa apelez.. as dori sa ma lamuriti si pe mn ce e cu rezidenta asta si cu ce scop se realizeaza si la ce ajuta?... cand l am intrebat mi a zis ca taicasu s a dus primu acolo,avea rezidenta si dupaia a luato pe mama lui pe rezidenta sau cv de genu si ca acum parintii lui vor sa ii ia pe el si sora lui pe rezidenta sau sa le faca rezindeta pt ca pt studenti in strainatate sau cv de genu le dau nush cati euro pe luna..va reamintesc ca eu sunt studenti la facl si master.. vreau sa stiu doar daca m a mintit si vreau doar sa ma lamuriti cat de cat... va implor.. va rog sa ma scuzati pt deranj... pupicii