avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1051 soluții astăzi
Forum Activitate CameliaVacaru

Activitate CameliaVacaru

Buna seara.Ajutati-ma va rog cu un sfat.Am vandut apartamentulin care locuiam si am scris in contract un termen de eliberare pe care din motive obiective care nu au tinut de noi (nu am reusit sa cumpar in timp util o alta locuinta)l-am depasit cu 2 saptamani . Am crezut ca noii priprietari au inteles situatia si ne mai dau doua zile, dar ne-am trezit ca au dat buzna peste noi, au intrat ca ei nu pleaca pana nu iesim (era ora18.30), au schimbat iala si i-au amenintat pe bunica si sotul meu. Am chemat politia, care mi-a dat termen de eliberare 24 de ore, a facut schimb de nr de telefon cu cei dio nio proprietari. A doua zi acelasi circ facut pe cand noi eliberam ca nu am plecat si ca de ce am luat parchetul laminat din dormitor(acesta fiind procurat de bunica mea cu factura si netrecut in contractul de vanzare).Acelasi politist a venit chemat tot de mine, a zis ca de ce n-am plecat, ca domnii au dreptul sa ne dea afara si ca ma amendeaza pt apelare abuziva la 112. Cei doi nio proprietari , in fata politiei, m-au bruscat, insultat si au tipat speriidu-mi fetita de 4 ani care era cu mine. Cand am spus ca am reclamat la 112 violare de domiciliu, politistul mi-a ras in nas spunand ca ii invata pe domnii cum sa ma reclame. Ce sa fac?