avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Activitate alex buzau

Activitate alex buzau

Buna ziua.ma pueti ajuta si pe mine cu un model de contestatie pentru anularea deciziei de exmatriculare ??sincer nu stiu ce sa mai cred .in data de 28 ianuarie 2011 s-a intrunit Consiliul profesoral al scolii si s-a discutat despre fiecare elev din fiecare clasa .in fine .s-a ajuns la mine .domnul director m-a amenintat cu cateva zile in urma ca v-a face tot posibilul sa ma exmatriculeze deoarece dansul crede ca l-am sfidat .motivul?intr-o pauza dansul era in trecere si a observat ca nu aveam pantalonii de uniforma si dansul a hotarat sa-mi scada nota la purtare cu 3 puncte .in regulament scrie ca dansul are voie doar un punct.si in acelasi timp a hotarat sa plec acasa pe motiv ca nu aveam o pereche de pantaloni amenintandu-ma ca imi scade puncte pana plec din scoala.eu mi-am facut ghiozdanul si am dat noroc cu toti baietii din clasa mea .dansu prin asta crede ca l-am sfidat.o alta problema este ca la o saptamana dupa acest eveniment am intrat in clasa la ora 8 fara un sfert si am gasit bancile scrise cu creta si in toata clasa numai creta .am fost de am anuntat pe doamna de servici .aceasta ma acuza tot pe mine ca am facut spunandu-i doamnei directoare ca deobicei vinovatu vine si anunta .astea snt singurele lucruri pe care le-am facut va spun sincer prin care acum snt exmatriculat.va rog eu frumos vreau si eu un model de contestatie prin care sa anulez decizia de exmatriculare deoarece nu am fost informat care sunt motivele exmatricularii si ce am specificat mai sus nu sunt fapte de exmatriculare dupa gandirea mea.cand am sunat-o pe doamna diriginta si am intrebat-o ce s-a discutat despre mn dansa mi-a spus ca nu e in masura sa imi sapuna ea.ce sa mai cred ??de ce oare mai are numele functiei de diriginta>???va rog mult ajutatima cu un model de contestatie in maxim 2 zile imi trebuie urgent.va multumesc