avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1281 soluții astăzi
Forum Activitate ralui

Activitate ralui

Am facut un abonament la [editat de admin] .Abonamentul a fost facut in luna ianuarie si a fost achitat pana in martie deoarece nu mai am posibilitatea sa il platesc . Am sunat la [editat de admin] cam pe la sfarsitul lunii martie ca m-am interesat si mi-au zis ca pot sa inchid abonamnetul pe o perioada de 3 luni timp in care nu mi se va emite factura.Am vorbit cu cineva de la serviciul clientii si mi-a zis ca mi-a facut inchiderea si totul este in regula,dar in luna urmatoare s-a emis factura deoarece din cauza unei neatentie a colegei lor nu s-a facut inchiderea si mi-a spus ca ei nu mai au ce face ca isi cer scuze asta e tot.Eu am mai depus cum am avut posibilitatea niste banii si i-am tot sunat sa le zic k nu am posibilitatea sa platesc si ei mi-au zis sa depun cum pot si cum am ca nu vor fii probleme si ca o sa ma contacteze o firma de recuperatori la un moment dat si sa ma inteleg cu ei ca este mai bine decat cu ei.Am fost si le-am zis daca nu pot sa sa imi inchida abonamentul conform legii 161 din2010,dar au zis ca nu ca trebuie sa le platesc perioada contractula. Nu am primit nici de la [editat de admin] insttintare acasa si nici dela firma de recuperatori desi ei spun ca au trimis si au pierdut-o cei de la posta romana,am fost contactat doar telefonic pe un numar care nu imi apartine Pe la inceputul lunii iulie m-a contactat o firma de recuperatori care mi-au zis ca daca nu achit toata suma in valoare de 800 lei ,cei de la [editat de admin] isi va retrage dosarul de la ei si ma dau in judecata pentru recuperarea sumei restanta care este de 600 lei,luna aceasta am depus 200 lei ca atat am avut posibilitatea ,dar in instanta vor vrea si suma din perioada contractuala.Cu cei de la firma nu ma pot intelege ca tot la o anumite perioada suna altcineva,nu este o singura persoana care sa se ocupe de dosar.As dori sa stiu daca pot cei de la [editat de admin] sa ma dea in judecata?