avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Activitate garbo_dan

Activitate garbo_dan

locuiesc int-un apartament cu chirie sot,sotie si copil(26 ani)am fost la primarie sa-l cumpar dar pe numele copilului ,atunci a inceput calvarul;trebuie sa reinnoiti ctr. ,care am spus; ctr meu e pe perioada nedeterminata ,pt ca a fost obtinut dintr-un schimb de loc. intre o garsoniera si acest apartament ,acea garsoniera i-a dat-o lu soacra mea CEAUSESCU in 1976 ,apoi trebuie sa dati declaratii la notar ca sunteti de acord sa cumpere copilul ,am zis nici o problema ,dam,aaaaa dar stati putin trebuie sa fie copilul titular,aaaaa dar nu lucreaza deci nu are venit nu are voie sa fie titular de ctr. ,pai ce facem? cumparati voi parintii ,au spus doamnele,pai noi nu vrem ca avem ceva probleme si de aceea vrem sa cumpere copilul sa nu avem ce imparti in caz de ceva..pai nu se poate ca nu lucreaza ,pai atunci dam noi bani copilului adica banii jos sa-l poata cumpara ,ca am facut imprumut la banca,pai nu merge ca mai intai tr schimbare de titular si fara adiverinta de venit nu se poate ...si asa ne invartim si nu facem nimic de vreo 6 luni .Imi pare rau am scris cam mult dar intrebarea era :nucumva poate cumpara orce membru al familiei care este major cu acordul titularului de contract si a celorlalte persoane majore din ctr.? asa scria in legea locuintei daca nu s-a modificat ,pentru ca nu mai gasesti o lege completa doar bucatele ,ca s-a modificat nu stiu ce art .aliniat ...samd ,multumesc pt rabdare si astept un raspus daca se poate pe mail legea locuintei completa ultima ,,versiune,,multumesc