avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate mulcutan

Activitate mulcutan

Multumesc Ionut 12345, dar ei suna la pol. locala (fostii comunitari ), si din 6 vizite in care nu au auzit galagie, a 7 oara stand in fata usii cu reclamantul, au constatat...10 min. de latrat, asa ca din nou am fost avertizata vb.Pe reclamant il simte de cand parcheaza masina in fata bl., eu staind la et.1
Multumesc liamic 43, am fost in audienta la dir. comunitarilor.., si nu au aparat de masurat db., si mi-au mai spus ca legea aceea pt. mine nu e valabila, doar ca nu am voie sa fac galaglie niciodata!!, iar cum am mai scris catelul latra max. 5 min., in rest e liniste (CA AM MAI UMBLAT PE LA CEILALTI VECINI, SI I-AM INTREBAT ...., CA STII CUM E ??, DACA CINEVA ITI ZICE DE MULTE ORI ACEEASI MINCIUNA, PANA LA URMA O CREZI ).... asa ca zilnic citesc legea 61 ca in zadar. Sunt prizionera in propria casa, si acum stau pe net e liniste mortala in casa...asa ca 5 min???? e greu ziua de suportat???
Va multumesc tututror pt. sfaturi, dar problema e ...chiar nu am cui sa-l las cat suntem plecati, si intreband de la ceilalti vecini, .catelul nu latra la orice miscare, iar cu binevoitorii nu ai cu cine sa vb. normal (nici nu ne salutam ), si totusi legea 61 nu poate fi atacata in instanta???, adica catelul nu latra intre orele 6-20, decibelii de galagie admisi nu cred ca-i depaseste??? CE ZICETI????
BUNA...am sa incep cu inceputul.Sunt detinatoare de PECHINEZ, in apartament cu 4 vecini comuni..., din acestia unul binevoitor tot suna la politia locala, iar acestia de 2-3 ori pe saptamana imi vin ba cu avertizare ba cu amenda.M -am luptat cu art.15 lit a, care zice sa am acordul vecinilor cu pereti comuni.., dar cum ziceam 3 din 4 , semnaturi am..., acum asta lege nu-i mai valabila, a aparut legea61.Intrebarea mea ar fii? intre ce ore nu am voie nici eu nici catelul sa facem galagie, si decibelii permisi in apartamentul meu cat e max.(uitasem.. de cate ori mergem de acasa catelul latra max. 3-5 minute), suficient ca binevoitorii sa puna mana pe telefon si sa- mi cheme politia.::(( L-am indragit pe acest catel si eu si fica mea , deci nici nu as vrea sa aud sa....SCAPAM DE EL ....MULTUMESC ANTICIPAT CELUI CARE MA POATE AJUTA