avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Activitate Bmanu

Activitate Bmanu

Răspuns la discuția Suspendare permis trecere pieteni
Problema este ca eu am depasit regulamentar, daca am fost filmat sau pozat este bine pt ca se poate vedea ca nu am depasit neregulamentar. Un avocat a spus ca cei de la politie nu trebuie sa dovedeasca cum sau intamplat lucrurile si ca eu trebuie sa-mi dovedesc nevinovatia
Răspuns la discuția Suspendare permis trecere pieteni
Cum pot sa dovedesc nevinovatia mea pt ca ei sunt legea eu nu am avut martori
Răspuns la discuția Suspendare permis trecere pieteni
Buna multumesc de raspuns. Am spus agentului ca nu semnez Pv deoarece lucrurile nu au fost asa cum a spus el. Dar acest lucru a scris el pt ca eu nu am
Buna ziua! Acum doua saptamani am fost urmarit de un echipaj de politie dupa 2km pentru faptul ca am depasit pe trecerea de pietoni dupa spusele agentilor de politie. Mentionez ca faptele spuse de ei nu au fost asa fapt pt. Care nu am semnat Pv. Realitatea este urmatorea, intro localitate am trecut pe langa masina de politie am vazut echipajul, am ajuns in zona unde depasirea era permisa cam pt. 100 m, am intrat in depasire si m-am incadrat la loc dupa care urmase o trecere de pietoni, dupa aceasta trecere am intrat in depasire la un camion, dupa doi km am fost oprit de echipajul de pol pe langa care am trecut, acestia au spus ca am depasit neregulamentar pe trecera de pietoni. Ei au fost doi in masina nu cred ca au oprit martori doarece au venit dupa mine. Multumesc