avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1261 soluții astăzi
Forum Activitate hasty4you

Activitate hasty4you

Buna ziua!! As dori sa stiu in baza articolului 75 din legea somajului, prima de schimbare de domiciliu se acorda doar daca te angajezi?? Sau de exemplu am domiciliul in Iasi, de acolo iau somaj, iar peste 3 luni ma mut in Suceava, imi transfer si dosarul de somaj, nu ma angajez. In acest context se acorda cele 7 salarii? multumesc mult!!
Facultatea de Fiziokinetoterapie numai exista, in formatul de 3 ani asa se numeste Balneofiziokinetoterapie. Dar nu inteleg de ce pe diploma nu scrie licentiat in Asistenta medicala de Balneofizioterapie daca ziceti ca asta ne este functia,asa ca ma simt indreptatita sa cred ca undeva este o eroare.Nu apare in niciun loc in actele noastre denumirea de asistent de balneofiziokinetoterapie. Daca stiam ca ies asistent numai facetam aceasta facultate. Toti zic ca suntem fiziokinetoterapeuti pana ajungem la DSP.
Buna ziua! Apelez la cunoastintele dumneavoastra, deoarece ma confrunt cu o grava problema. Am terminat Facultatea de Moase si Asistenta Medicala, specializarea Balneo-fiziokinetoterapie, in cadrul Univ. de Medicina si Farmacie, Craiova. Pe diploma de licenta scrie Licentiat in Balneofiziokinetoterapie si recuperare medicala, pe suplimentul de diploma este mentionat in doua locuri ca statutul si denumirea muncii este de Fiziokinetoterapeut, dar cei de la Directia de Sanatate Publica imi elibereaza avizul de libera practica sub denumirea de Asistent medical de Balneofiziokinetoterapie. Consecintele sunt foarte urate si din punct de vedere al angajarii si al salarizarii!! Problema este ca noi am fost informati ca vom fi fiziokinetoterapeuti, actele eliberate de minister dovedind asta, dar cand sa putem profesa aflam ca de fapt suntem incadrati ca asistenti. este legal ceea ce se intampla? Mentionaz ca sunt prima promotie cu sistem Bologna, studii de 3 ani cu credite transferabile! Multumesc!