avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Activitate milu claudiu

Activitate milu claudiu

Răspuns la discuția despagubire neachitata
in ce consta aceasta concilciere si care sint pasi pe care trebuie urmati,mai ales ca eu sunt din Brasov,si trebuie sa ma iau de ''git''cu cei de la EUROINS BUCURESTI pentru ca EUROINS BRASOV spun ca nu depinde de ei deoarece despagubirea depaseste suma de 20.000 de ron,iar pentru acest fapt se ocupa EUROINS BUCURESTIX-(X-(
Răspuns la discuția despagubire neachitata
daca ai primit acceptul de plata de la ei,si nu au virat bani in 20 de zile lucratoare de la data acceptului,poti face reclamatiela csa
Răspuns la discuția despagubire neachitata
MASINA ESTE INCA LA SERVICE,NU O POT RIDICA PINA ASIGURATORUL NU VIREAZA BANII.SUMA ESTE DE 28000 DE RON,IAR RADACINI MOTORS A INTRERUPT LEGATURILE ANTERIOARE CU EUROINS DIN CAUZA PLATILOR EFECTUATE FOARTE TIRZIU AVIND CREANTE DE RECUPERAT DE LA EUROINS
Răspuns la discuția despagubire neachitata
BUNA ZIUA,DL.TUDOR.AS DORI SA AFLU CE SANSE DE A CISTIGA ,AS AVEA DACA VOI AJUNGE LA PROCES,SPECIFIC CA MASINA LA MOMENTUL ACCINDENTULUI ERA NOUA,AVEA DOAR 10 ZILE DE CIND O RIDICASEM DE LA REPREZENTANTA SI 297 DE KM. LA BORD,IAR ASIGURATORUL A SPECIFICAT PRIN ACORDUL DE PLATA DIN 23 DEC.2010 CA ESTE DE ACORD CU SUMA CE PE DEVIZ EMIS CE CATRE SERVICE
Răspuns la discuția despagubire neachitata
daca as face reclamatie la csa ar avea vreun efect asupra asiguratorului?
In 2010 iulie am avut accident cu un asigurat Euroins,in data de 15 noiembrie 2010 s-a emis factura pentru despagubire catre asigurator nici pana in ziua de astazi nu s-au virat banii in contul service-ului pentru a-mi ridica masina . Mentionez ca acordul de plata s-a semnat in 23.12.2010 iar conform legislatiei asiguratorul era obligat ca in termen de 20 zile lucratoare sa vireze banii.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, multumesc