avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1560 soluții astăzi
Forum Activitate carmen-cristina

Activitate carmen-cristina

Răspuns la discuția recuperare taxa auto
buna ziua,
daca se poate sa imi spuneti care sunt pasii pt restituirea banilor?
1. trebuie sa fac contestatie la AFP sau la DGFP?
( au trecut 2 ani - imi vor raspunde am depasit termenul legal de 30 de zile pt. contestatie)
- am inteles ca termenul de prescriptie este de 3 ani (adica in acest termen mai pot sa imi recuperez banii chiar daca nu am facut contestatia la termen)?
2.trebuie facuta direct cererea de chemare in judecata?
(si pt. AFP si pt. DGFP)
3.va rog sa imi spuneti daca aveti cunostinta despre practica instantei din ARAD, daca s-au castigat procese cu maisini inmatriculate in 2009?
4. cand mi-ati raspuns v-ati referit la chestiunea cu UNIFICAREA PRACTICII JUDICIARE? adica daca inteleg eu corect - instanta va lua in considerare un alt proces identic cu al meu-?

va multumesc anticipat
va rog sa imi raspundeti!

Răspuns la discuția recuperare taxa auto
va multumesc pt raspuns d-na av. Larisa!
daca se poate sa imi spuneti care ar fi pasii pt restituirea banilor?
1. trebuie sa fac contestatie la AFP sau la DGFP?
( au trecut 2 ani - imi vor raspunde am depasit termenul legal de 30 de zile pt. contestatie)
- am inteles ca termenul de prescriptie este de 3 ani (adica in acest termen mai pot sa imi recuperez banii chiar daca nu am facut contestatia la termen)?
2.trebuie facuta direct cererea de chemare in judecata?
(si pt. AFP si pt. DGFP)
3.va rog sa imi spuneti daca aveti cunostinta despre practica instantei din ARAD?
4. cand mi-ati raspuns v-ati referit la chestiunea cu UNIFICAREA PRACTICII JUDICIARE? adica daca inteleg eu corect - instanta va lua in considerare un alt proces identic cu al meu-?

va multumesc anticipat
va rog sa imi raspundeti!
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
buna ziua
as dori sa stiu daca am platit in 2009 taxa auto si nu am depus contestatie la AFP se mai poate face ceva?
masina a fost adusa in tara in octombrie 2008 si am platit 8200 ron
va rog frumos sa imi raspundeti!!!!!!!!!!:(