avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate dany83

Activitate dany83

Răspuns la discuția despagubiri vatamari corporale
Politia nu a venit la fata locului, si a momentul knd am fost la politie imediat dupa accident ink nu stiam k mi rupta mana mi era doar amortita dupa ce am plecat de la politie am fost la spital unde mi sa spus k mi rupta.Deci in pv de la politie nu e mentionat.
Prin urmare in cazul in care am castig de cauza dauna pt vatamare a va fi platita firma de asigurare la care are asigurarea vinovatul sau el personal?
Răspuns la discuția despagubiri vatamari corporale
Nu sa deschis dosar penal, si nu as vrea sa i fak rau nici celui vinovat de accident(un batranel 64 ani).
Plangere la politie trebuie sa depun impotriva cui?
buna,
in cadrul unui acident rutier m-am ale cu o fractura la mana si trebuie sa o tin in ghips 6 sapt, vinovat de producerea acidentului este celelalt conducator auto care mi-a dat asigurarea ASTRA(am facut dosarul de dauna pt masina mai trebuie doar sa complectez cererea de despagubire pt daunele auto).
Intrebarea mea este voi primi vre-o despagubire pentru mana rupta de la asigurare si ce trebuie sa fac pentru aceasta. (Am foaie de examinare de la smurd de dupa accident, am mers eu la spital nu am chemat salvarea la locul accidentului).

Orice imformatie mi-ar fi de ajutor.Multumesc.