avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate Paul13

Activitate Paul13

Multumes tuturor pentru informatii.
Am inteles. Si nu exista nici un mod de a scapa de cazier? Sa imi iau un avocat sau nu stiu sa cer o recalculare.Habar nu am de asta va si cer ajutorul. Multumesc mult tutror celor care miau raspuns.
Sau cam care ar fi sansele sau ele exista macar sa scap cu o amenda si suspendarea carnetului fara sa imi fie intocmit cazier?
Si ce credeti am vreo sansa sa scap fara cazier? Am un serviciu de o natura care nu imi permite sa am cazier si din cauza aceasta sunt foarte nelinistit.
In cazul in care imi da o pedeapsa cu suspendare inseamnca ca o sa am si cazier nu?
Buna ziua. Am condus pe drumurile publice un autovehicul aflandu-ma sub influenta bauturilor alcolice. La semnalul politistului rutier am oprit autovehiculul si am suflat in echilotest, unde mi-a iesit o valoare de 0.55 mg/l in aerul expirat. Dupa aceasta am fost dus la spital unde mi s-au recoltat 2 probe de sange. Mentionez ca am cooperat tot timpul si nu sa produs nici un accident am fost oprit datorita unui filtru. Am vreo sansa sa scap doar cu amenda si suspendarea carnetului fara sa imi fie intocmit cazier? Nu am nici un antecedent nici un fel de amenda primita vreodata, iar carnetul are 6 luni vechime.Va multumes anticipat, din suflet tuturor!