avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 780 soluții astăzi
Forum Activitate Ionut20061981

Activitate Ionut20061981

Buna ziua ...as avea cateva lamuriri in legatura cu un incident..acum cateva zile am avut un incindent neplacut fiind sub influenta alcoolului se pare ca am lovit un om pe strada lucrul pe care eu nu mil amintesc este posibil sa nu imi amintesc fiind sub influenta bauturii de la locul incidentului am fost ridicat de politie si dus la sectie acolo, am fost legat de calorifer de o mana cu o catusa si o mana libera intre timp mi sa spus ca accea persoana este transportata l aspital si se afla in stare de coma... asta sa intamplat luni la inceputul saptamanii bun...mi-au cerut explicatii de ce am facut lucrul acela dar eu nu imi mai aminteam si nu imi mai amintesc nu cunosc victima nu am vazut-o in viata mea si daca este adevarat ca eu l-am lovit nu cunosc motivul pentru ca nu imi amintesc...fiind legat de calorifer un angajat al sectie probabil inspector "civil" mi-a oferit o cafea..sub tonul acesta " vrei ma sa bei o cafea sa te trezesti..?" lucrul pe care nu l-am refuzat tin minte ca am baut o gura din accea cafea care in interiorul sectiei aveau 1 sau 2 tonomate de cafea mi-a fost adusa dintr-un birou o gura am luat si simteam ca lesin lucrul pe care sa si intamplat pana sa beau din cafea in interiorul sectiei si-au facut aparitia 2 indivizi civili care stateau langa usa usa din interiorul sectiei se deschide automat numai prin apasarea unui buton de activare..deschidere/inchidere in interiorul sectiei a mai fost adus cu mine un baiat care ma insotit si la locul incidentului si la sectie pentru declaratii ceea ce a vazut totul..lesinand fiind pe podea intins unul dintre acei 2 indivizi ma lua la picioare si pumni in cap si pe tot corpul vroia sa imi striveasca capul de podea..trezindu-ma din lovituri m-am ridicat in picioare si nu am ripostat si i-am cerut sa ma mai loveasca daca aste doreste surprins ca nu a avt efect din cea crezut el ca o sa mi se intample "adica sa fiu spitalizat sau mai stiu eu ce" ... si ridicandu-ma in picioare brusc sa speriat ca nu a avut efect nenumaratele lovituri aplicate asupra mea sa dat inapoi catre iesire si spunudui celui de la informatii pe nume sa deschida usa...la iesire la amenintat si pe baiatul care ma insotea spunudui ca si pe tine te astept afara "fraiere" trecand o ora a venit acel inspector iesind din birou a inceput sa tipe la mine ca de ce am varsat cafeaua ca el imi da cafea si eu nu am bun simnt si eu o vars pe jos ..apoi ma bagat intr-un birou si mi-a spus sa dau o declaratie cu ce sa intamplat ..am acceptat pe moment dar cand am vazut ca ma pune sa scriu altceva in declaratie am refuzat si le-am cerut sa ma lase sa scriu corect declaratia am facut-o in cele din urma dar nu le-au convenit ceea ce am scris intamplarea din sectie si mi-au rupt declaratia..in timpul in care am stat in birou am avut noroc de un baiat bun care avea grija de mine sa nu tulbur linistea sau mai stiu eu ce..acel angajat al sectiei mi-a spus ca da este adevarat te-a lovit unul imbracat asa avand asa pe el...si este fiul omului pe care eu l-am batut pe strada..dar ca el nu lucreaza in sectia aia ci la politia capitalei aveand nu stiu ce grad..eu acum as dorii din tot sufletul sa merg la victima sa imi cer scuze constient sunt ca nu isi au rostul dar sa discut cu victima la spital sa vad cum se simte si daca are nevoie de ceva sunt dispus sa il ajut daca am facut acel gest trebuie sa trag consecintele dar repet imi este teama sa merg la victima la spital pentru ca nu stiu ce reactie poate sa aiba..ma refer la o reactie de sperietura sau ceva de genul..cum ma sfatuiti sa fac trebuie sa facut ca sa dau de victima ma gandesc find fiu in politia capitalei sa nu mituiasca doctorul cu anumite zile de spitalizare cate zile trebuiesc si cate nu sa aiba trecute in fisa de externare sau unde se pun.. ca sa nu am o problema in aceasta privinta. repet eu doresc sa dialoghez cu victima sa ii spun ca eu de fel sunt un baiata cuminte dar alcoolizat fiind am degenerat fiind la prima mea abatere de acest gen nu am mai avut probleme cu politia niciodata ..acesta fiind primul caz..ma sperie faptul de a ajunge la inchisoare eu avand un baiat mic in varsta de 2 ani de crescut stiu ca nu trebuia sa recurg la acel gest pe care nu mi-l amintesc si sa ma fii gandit la bebele meu dar ce sa fac rau este facut acum..va rog ajutati-ma cu cel mai bun sfat.