avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Activitate DaniDarkSide

Activitate DaniDarkSide

Buna ziua, am nevoie de ajutorul dumneavoastra intr-o problema destul de delicata si complicata. Intr-o seara de sambata, dupa ce am plecat dintr`un club, am fost la un magazin non-stop, acolo am vrut sa cumpar o paine, si probabil am avut tonul un pic mai ridicat, eram cu inca un prieten. Cand am ajuns la casa, repet, probabil vorbeam destul de tare, gardianul a venit, mi-a luat painea din mana si m-a scos afara cu forta, am dat cu mine si prin vreo doua rafturi.
Imediat dupa asta, m-am dus acasa, ca mi se stricase telefonul in incident, am sunat la politie, am fost la sectia locala de politie si am fost cu ei la fata locului, si s-a constatat ca sunt singur, nu am martori, si nu pot face decat sa scot un certificat medico legal, dar eu nu aveam vanatai sau altele. Ok, am plecat acasa, toate bune.
A, am uitat sa mentionez ca nu sunt din Timisoara, ci din alta parte, iar cum nu aveam viza de flotant am spus ca sunt in vizita in oras. Dupa 7 zile mi-a venit acasa un politist cu o amenda in valoare de 2 mil pentru ca am adresat injurii angajatului. Precizez ca in procesul verbal si-a bagat martor colegul si este intocmit in lipsa mea, cu toate ca eu am fost acolo si ei nu mi-au spus absolut nimic, adica tot eu eram victima in cauza. Stiu ca se poate sa contest cumva acest PV, va rog sa ma ajutati ca nu vreau sa platesc 200 de ron total aiurea. Multumesc