avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate Pandora60

Activitate Pandora60

aproximativ de o luna primesc pe telefonul mobil, mesaje de la o persoana, presupun de sex masculin, care pretinde ca ar fi avut relatii intime cu mine. nu cunosc numarul, nu se afla in agenda mea, si nici nu s-a prezentat ca nume. in primul mesaj , in care ma informa ca vine acasa de Paste, imi cerea sa ne vedem. i-am raspuns in in mod ironic, pt ca am banuit ca ar fi totusi ar fi cineva cunoscut care face o gluma. in mod ironic, adica, anuntam intentia mea de a ma casatori de paste. apoi a continuat cu insistentele devenind agresiv si vulgar in exprimare. o parioada a tacut. aseara am primit un alt mesaj la ora 12 noaptea in care lafel ma informa de venirea sa acasa, sa ne intalnim ca pe vremuri. stiu sigur ca nu am avut nici o prietenie cu cineva care ar fi plecat undeva. numarul este de Romania. la acest ultim mesaj l-am informat ca voi denunta la politie aceasta agresiune prin punerea sub observatie a telefoanelor. va rog daca se poate sa-mi dati un sfat in acest sens.daca ma pot adresa cuiva pt urmarirea telefoanelor mele.
multumesc.