avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters199804

Activitate ContSters199804

Răspuns la discuția declaratie martor
ok am inteles, va multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția declaratie martor
Update: din cate am auzit in dosar s au terminat cercetarile penale si ca urmeaza sa fie judecat sau nu se stie daca va fi trimis (nu stiu cine decide asta). Dupa cum am mi s a spus de cei care au cercetat dosarul probabil voi fi chemat si eu in calitate de martor. Intrebarea este: ma poate acuza acel judecator de ceva acolo? Va multumesc.
Răspuns la discuția declaratie martor
Fapta s a petrecut prin iulie...eu am dat prima declaratia la politie atunci cand prietenul meu s a predat ( octombrie). Subcomisarul respectiv m a suant luna aceasta (martie 2011) pentr a ma prezenta. Am fost si am dat aceeasi declratie ca si atunic si am spus tot adevarul, nu am ascuns nimic.

edit: Subcomisarul m a contactat telefonic, aveam nr de tel lasat la prima declaratie.
Răspuns la discuția declaratie martor
Va multumesc pentru raspuns. Da mi a spus ca s a dus dus cu un cutit la cel de la casa si i a zis sa i dea toti banii, acesta a luat banii si a fugit, asta e tot ce stiu, lucru pe care dupa cum am mentionat l am declarat deja.

Edit: Metionez ca am fost audiat deja de un subcomisar de la investigatii judiciare, daca la asta va referiti prin audiere. Acelasi lucru mi l a spus si dansul, ca pastrez calitatea de martor.
Buna ziua.
Am un prieten care a jefuit o casa de schimb valutar in vara anului trecut iar in ziua comiterii faptei, mai pe seara, m am intalnit cu acesta si mi a povestit intamplarea. La inceput nu am luat o in serios pt ca el se afla in stare de ebrietate dar dupa cateva zile iar mi a spus ac lucru si aparent chair a cmis fpata despre care mi a vorbit. Atunci am ales sa nu ma bag si nu m am mai intalnit cu acesta o lunga perioada de timp. In toamna anului trecut el s a predat politiei si a recunoscut fapta comisa. Mentionez ca si prejudiciul s a recuperat din cate stiu. Atunci am fost chemat la politie si mi sa luat o declratie cu privire la ceea ce mi a povestit el in seara in care ne am intalnit dupa ce a comis fapta. Acum mi e foarte frica deoarece ma gandesc ca probabil o sa fiu acuzat de ceva pt ca nu am anuntat politia atunci...desi cei de la politie in momentul in care am dat declaratia mi a spus ca sunt un simplu martor si nimic altceva. Este adevart, se poate intarce cumva acea declratie impotriva mea, ce trebuie sa iau in considerare avad in vedere faptul ca probabil o sa fiu citat martor in ac proces? Va multumesc.