avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate bububogdan

Activitate bububogdan

Buna ziua, sunt un utilizator al serviciilor [SITE VANZARI].

Pana in prezent am avut 4 conturi deschise (si inchise subit) la ei, ultimul inchis astazi.
Precizez in primul rand ca pe toate conturile aveam peste 50 calificative toate 100% pozitive, sunt un vanzator si cumparator foarte serios.

Primul cont pe care l-am avut avea o vechime de aproximativ 3 ani, insa aveam un user destul de neprofesional (id-ul de mess) , asa ca am hotarat sa mai imi fac unul si sa il folosesc pentru a comercializa diferite electronice.
Dupa ceva timp ma trezesc cu ambele conturi dezactivate temporar , dupa 10 mailuri trimise intr-o saptamana, imi raspund ca nu am voie sa am 2 conturi (intr-adevar nu stiam asta , asa ca i-am rugat sa imi lase un singur cont) .
Dupa inca o saptamana mi-au activat ambele conturi, am folosit unul din ele, si dupa 2-3 zile l-au inchis iar, lasand unu singur activ. Toate bune si frumoase, peste inca 3-4 zile ma trezesc si cu ala suspendat definitiv pe motiv ca aveam licitatii cu pret fictiv... Ok.. am bagat vreo 2 milioane in conturile astea pe incarcari sms / transfer bancar .. ok.. am lasat asa ca ei, mi-am facut inca un cont, dupa ce bag si pe ala vreo 10Euro il inchid si pe ala pe motiv ca am licitatii listate de mai multe ori si nu mai stiu ce porcarii.

Unde vreau sa ajung: imi fac si ultimul cont, cel inchis astazi (celalate toate erau inchise definitiv, deci, foloseam un singur cont) , si dupa vreo 2 saptamani adica azi ma trezesc cu el inchis definitiv, le dau mail, imi raspund imediat ca a fost inchis fiindca este cont secundar si conform regulilor nu am voie sa am cont secundar... eu ce sa inteleg, ca nu am voie dupa ce mi-au inchis alte conturi si nu mai am alt cont activ decat pe acesta (deci unul singur folosit, nu am alte conturi secundare / multiple) sa mai fac alt cont? ... desigur si pe asta bagasem vreo 5 euro in promovari si comisioane... le-am dat mail ce inseamna la ei cont secundar, fiindca daca este ceea ce inteleg eu , ei nu au asa ceva in termeni si conditii.. deci sunt minciuni din partea lor.

Desigur inca nu mi-au raspuns la mail, am aflat numarul de telefon si sediul de la [editat] si ii voi contacta telefonic sau direct la sediu.
O sa inregistrez si toata conversatia telefonica ca dovada pentru o eventuala plangere la protectia consumatorului.

Nu inteleg ce fac ei, am impresia ca asteapta sa bag niste bani in promovari si comisioane si imi inchid contul pentru diferite chestii minore, multe din ele fiind minciuni (de multe ori mi-au trimis avertismente cum ca as fi dat date personale in mesajele userilor, ceea ce nu este adevarat...).
Isi bat foarte rau joc de utilizatorii site-ului.