avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate petreanamaria

Activitate petreanamaria

Va multumesc frumos pt tot ceea ce mi-ati sp!Va tin la curent!
Va multumesc frumos pentru sfat....dar chiar nu am cum s iau legatura cu respectiva martora.....cand lucram imi adresa tt felul de vorbe si ma facea in tot felul...nu am qm s stau de vb cu un asemenea om...iar un martor asa la intamplare nu am de unde s iau pt ca nu se baga nimeni....imi cer scuze pt cum am scris datile trecute....va multumesc din suflet pt sfaturi!
buna ziua!sa va spun c am faqt azi: am fost la tribunal am sustinut cauza si mi-a zs s m prezint din nou p data de25 mai la o a doua infatisare,deoarece pe procesul meu verbal este mentionat un martor si anume cea care a chemat politia comunitara o vecina din apropierea localului unde lucram.Acum nu stiu ce s fac :(:(:( pt k dak femeia respectiva vine k mortor nu stiu c o sa spuna pt k ea e certata cu patronii barului si era mereu deranjata de activitate asa k nu cred k o intereseaza dak iau eu amenda sau k nu eu faceam galagie,pt k de multe ori suna la politie degeaba....o o doamna pe la 65 de ani....va spun asta k fapt divers pt k stiu k asta nu are nicio relevanta in fata instantei,doar k eu nu stiu c sa fac:((:((:((pt k eu chiar nu st vinovata,doar nu faceam eu o fata de19 ani galagie inkt s o deranjez pe ea la 3dimineata.....in fine ,chiar nu stiu c s fac....va rog spuneti-mi cv si martor pt mn
nu am de unde s iau pt k eram doar eu si clientii si nu am p nimeni.va rog....:sorry::sorry::sorry:
la data de24.09.2010 am primit pv prin posta si in primele10 zile am depus contestatia
maine dim am prima infatisare.sper s fie totul bine.intru maine si va spun ce am obtinut.
va multumesc frumos
am de gand s m apar in felulu urmator:INVOC EXCEPTIA NULITATII PROCESULUI VERBAL NR....... DEOARECE ESTE COMPLETAT INCORECT SI ANUME ESTE INCHEIAT LA DATA DE17.05.2010 IAR LA DESCRIEREA FAPTEI ESTE TRECUTA DATA DE17.09.2010 ORI ESTE INADMISIBIL SA FIU SANCTIONATA PT O FAPTA DIN VIITOR.MENTIONEZ K PROCESUL VERBAL MI-A FST COMUNICAT PRIN POSTA LA DATA DE24.09.2010 FIIND INTOCMIT IN LIPSA MEA,NESEMNAT DE MINE SI NICI DE CATRE VREUN MARTOR ASISTENT.VA ROG SA DISPUNETI ANULAREA PROCESULUI VERBAL PE CARE-L CONSIDER NETEMENIC SI NELEGAL SI A CARUI ANULARE O SOLICIT IN TOTALITATE.asta e apararea mea.
Am primit o amenda pt deranjarea linistii publicii si eu eram barman ospatar la o terasa,iar o vecina a chemat politia comunitara si eu am primit o amenda de500 de lei. Am depus contestatie deoarece nu aveam cum s deranjez eu linistea,eram doar angajat,iar clientii de la masa erau linistiti,vorbeau doar putin m tare.In concluzie amenda am primit-o eu prin posta,numai k este gresita deoarece data incheierii procesului verbal este 25.05.20101 iar data faptei este 25.09.2010,deci o amenda data in viitor.c sanse am sa castig?e o greseala de fond din lte stiu.... Vreau s m reprezint singura pt k nu imi permit un avokt.C ar trebui s zic mai exact?:(:(((:(( va rog spuneti o parere! MULTUMESC