avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate gascan

Activitate gascan

Răspuns la discuția credit restant
Ar trebui sa fac pe o anumita suma sau pot sa platesc si o alta suma (mai mica sau mai mare)?
Răspuns la discuția credit restant
Ce ma sfatuiti sa fac?
Singura solutie ar fi sa iau legatura cu ei si sa fac un angajament de plata?Sa le platesc lor o anumita suma de bani lunar pana la stingerea datoriei?Se poate ca la un moment dat,chiar daca le platesc acea suma lunara ,sa ma dea in judecata?Am nevoie mare de sfatul vostru in aceasta problema pt ca sunt disperat

Răspuns la discuția credit restant
Da acum lucrez
Discuție credit restant
Buna.Am contractat in 2009 un credit(de nevoi personale negirat cu nimic) in valoare de 15000 lei,si in urma pierderii locului de munca am inregistrat intarziere mai mare de 90 zile,asa spune banca, chiar daca am platit rata, e adevarat cu cateva zile intarziere fata de cea de pe graficul de rambursare.AM primit acasa de la firma de asigurare o hartie(prin vara lui 2010 )cum ca creditul meu a fost achitat integral de firma de asigurare,iar eu trebuie sa achit integral creditul restant firmei de asigurar.Dupa aproximativ 2 luni mai primesc o hartie acasa,de aceasta data de la o firma de recuperari credite cum ca firma de asigurari a cesionat creditul meu acesteia.Acum acea firma de recuperari ma ameninta ca imi executa silit toate bunurile mobile si imobile ,prezente si viitoare.Intre timp mi-am gasit un alt loc de muncasi in urma mai multor telefoane ale firmei de recuperari am acceptat sa platesc o transa din bani(500 lei),Am facut o greseala ca am platit acea suma?Daca nu am nimic pe numele meu, soc de recuperare poate sa ma execute silit,sau sa ma dea in judecata pt achitarea datoriei(14000lei)?