avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Activitate marypossa

Activitate marypossa

Răspuns la discuția Proces verbal RATB
Adresa este scrisa corect, dar si cnp, doar ca numele este scris eronat si la seria de buletin este scrisa gresit o cifra, si se vede foarte clar. Am motive sa contest acest proces verbal? Intrebarea este si daca, in momentul cand am vrut sa cobor din autobuz, acesti controlori au voie sa te retina fortat. Pt ca eu, cand mi-am dat seama ca nu am abonamentul am vrut sa cobor imediat. Am vrut sa merg doar o statie, tb sa ajung la facultate. Ghinion. Va multumesc pt raspunsul anterior.
Buna ziua! Astazi am avut ghinionul sa fiu prinsa fara bilet in autobuz. Problema era ca eu sunt studenta si detin abonament, dar s-a intamplat sa nu-l am la mine in acel moment. In concluzie cand am fost intrebata de bilet si am vrut sa prezint abonamentul, am constatat ca nu-l aveam la mine (problema e ca in momentul cand am ajuns acasa am constatat si ca expirase cu 2 zile inainte- ghinion). In acel moment controlorii m-au sechestrat practic, nedandu-mi voie sa cobor din autobuz. Si asa m-au plimbat tot orasul, desi eu tb sa ajung la facultate, pana la cea mai apropiata sectie de politie. Politia m-a legitimat si mi s-a intocmit un proces verbal. Problema e ca procesul verbal a fost completat gresit, respectiv numele meu a fost scris gresit, iar seria de buletin nu coincide cu cea de pe procesul verbal si nici la rubrica mentiuni calator nu scrie nimic , desi poate aveam si eu un cuvant de spus. Mai mult decat atat la rubrica martor a semnat tot un agent RATB. Bineinteles ca eu nu am semnat acel proces verbal pt ca era eronat. Intrebarea este daca pot contesta acest proces verbal in acest caz, pt a fi lovit de nulitate? Multumesc