avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1430 soluții astăzi
Forum Activitate vevy

Activitate vevy

In "Decizia" amintita si in cazul meu se invoca legea potrivit careia am dreptul la 85% din media veniturilor ultimelor 12 luni, numai ca a aparut OUG cu micsorarea cu 15%, cu caracter TEMPORAR!!! ... (in continuare vezi raspunsul moderatorului #-o)
Multumesc frumos pt precizari!
Multumesc frumos pentru raspunsul promt ! De primeam o noua "Decizie" de la Agentia mentionata de Dvs. ...
nu era normal sa primesc informarea cel putin in luna in care urma sa se produca modificarea in ceea ce priveste suma cuvenita?...dar la noi e :ok: si asa !
am sanse sa castig in instanta, daca actionez statul in judecata pt neglijenta ?
Multumesc anticipat pt raspuns ,(eventual sugestie)!
Sunt o mamica care a nascut anul trecut (2010) in 30 iunie -inante de "taieri"-. Am beneficiat temporar de 70% din media veniturilor din ultimele 12 luni pana in 31decembrie...m-am asteptat ca din ianuarie sa primesc 85% din m.v / ultimele 12 luni...si culmea: am primit in plus (!) 3,8% !!!! =D>
Noul Cod al muncii a intrat in vigoare abia din mai!!! Pe ce baza s-au recalculat aceste indemnizatii din 1 ianuarie?