avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate dianapatrascu1

Activitate dianapatrascu1

Va multumesc frumos pentru raspuns, ne simtim putin mai usurati.Dar totusi cu acel credit pe care l am luat si nu l-am mai platit.,.,cui il mai restitui?ce se intampla cu el?il voi mai achita?cam asta e grija mea ...multumesc frumos .o seara placuta si dumneavoastra.
Buna ziua,
Am o ''micuta'' problema si daca cineva de aici ar putea sa ma ajute cu un raspuns, m-ati ajuta enorm si va multumesc anticipat.Acum 2 ani am facu tun imprumut la bcr , din care am platit vreun an ratele,cu toate ca ramasesem fara slujba apoi am incetata sa le mai platesc .acum vreo 2 luni am primit de la kruk international-o firma de recuperare din Bucuresti-o dresa prin car ema instiinta sa platesc 10% daca nu vor apela la metodele legii ,etc etc,Am sunat, am platit cei 10 la suta , apoi am convenit cu doamna in cauza ca as putea restitui 300 d euro p luna, in conditiile in care sunt in concediu postnatal si nu am fost nici angajata inainte, urmand a ma ajuta prietenul meu.Am intrbat insa , daca as vrea sa modific sa maresc sau sa micosrez rata, se poate?si am primit raspuns mai urmeaza sa vb , dumneavoastra sa imi trimiteti semnat intelegerea pe care o sa o trimitem , intelegere prin care sunteti de acord sa platiti 300 lunar timp de 2 ani.Acum am sunat la ei, nu am semnat inca contractul si am cerut sa imi reduca suma la 100 d euro p luna pt ca nu ne mai putem permite,,,am avut o problema destul de grava de boala in familie si a fost detul de costisitoare.au refuzat categoric pe motiv ca asa ne am inteles la telefon si de ce n am spus de prima oara.pai daca acum s-a intamplat, trimiteti alt plan, chit ca nu l-am semnat inca pe acesta, dar ei nu vor sa auda si pace.,daca nu vroiam sa le platesc deloc nu mai dadeam nici un ban.nu vreau sa nu platesc . as putea rambursa 100 e pe luna,dar ei sustin ca nu iau in considerare si ca imi vor pune penalitati dupa 4 luni in care nu rambursez 300 lunar si apoi se va strange o suma totala pe care va trebui sa o dau in intregime, daca nu am se face executare silita..pe ce daca nu am nimic pe numele meu_chiar nu e nici o solutie cu ei?
imi cer scuze daca postul meu e prea lung.dar am vrut sa dau cam toate datele problemei..va multumesc anticipat
o zi buna