avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Activitate Segarcea

Activitate Segarcea

Poate sa-mi spuna cineva care este procedura de executare silita a creantelor statului stabilite prin hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila ? Ma intereseaza in mod special daca executarea silita se face cu precadere asupra veniturilor administratorului de SRL ori executorul se poate indrepta direct asupra bunurilor - imobile si mobile asupra debitorlului, evitand modalitatea de recuperare a creantei prin poprire asupra veniturilor, in cazul in care veniturile sunt modeste. In speta este vorba de un administrator SRL caruia, prin hotarare judecatoreasca i-a fost atrasa raspunderea personala patrimoniala ca urmare a declararii falimentului societatii.
Constat ca una din reguli este ca mentionarea numelor persoanelor fizice in mesajele din Forum este interzisa. Ce se intampla daca aceasta regula este incalcata ? Am citit mesaje in care erau formulate atacuri la persoana, cu mnetionarea numelui persoanei atacate. Nu am vazut nici o reactie a managerilor sau moderatorilor Forumului.
A doua intrebare: Ratingul consultantilor are vreo legatura ca veniturile pe care le realizeaza mederatorii si managerii forumului ? Am vazut indemnuri la participarea la discutiile de pe forum, pentru cresterea ratingului consultantilor si mi se pare ca acest indemn nu este chiar onest din perspectiva conultantului care munceste pentru cresterea ratingului sau fara vreun alt folos.