avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate batirsimona

Activitate batirsimona

Discuție ajutor avocat
am nevoie de un avocat pentru o problema urgenta
Răspuns la discuția reclamatie itm cu amenintari
multumesc pentru sfat asta am facut astazi acum sa vad ce se rezolve ca multe sperante nu mi-au dat
Răspuns la discuția reclamatie itm cu amenintari
cred ca asta am sa fac ,dar va spun sincer ca mie frica la cum vorbeste si la ce msg trimite ca stie unde locuiesc si ca ce ne face sincer mie frica
acum o luna sotul meu a depus o reclamatie la itm unde a lucrat ia facut contract de munca fals el lucra de 2 luni si lui ia dat contract de anul trecut ca fiind angajat bineinteles nesemnat de el dar cu stampila itm ca fiind inregistrat a depus copie dupa contract la itm si dupa alte acte care dovedea ca a lucrat la aceea firma.Cand a aflat patronul la care lucra ia trimis sotului meu msg de amenintare in prezent el sia gasit de lucru in alta parte dar nu stiu cum a aflat unde lucreaza,atunci eu am sunat la itm sa vad cum mai e cu reclamatia care a facuto sotul meu dar surpriza sa mai amanat cu 15 zile raspunsulin data de 5 05 2011 am primit o instintare de la fostul loc de munca prin care ii se cere sa se prezinte sa semneze contractul de munca,sotul meu fiind plecat cu serviciu am sunat eu la firma sal intreb despre ce contract e vorba si ca noi asteptam raspunsul de la itm atunci mia inchis telefonul imediat dar dup nici 5 min ma sunat si ma amenintat ffff urat si dup aceea a inceput sa-mi trimita msg cu amenintari care ma priveau pe mine fapt pentru care domnul angajator nici nu ma cunoaste personal Va rog frumos daca poate cineva sa ma indrume si pe mine ce sa fac nu pot sa cred ca asa ceva este posibil in romania