avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Activitate labirint2011

Activitate labirint2011

Răspuns la discuția Amenda penala din 2006
Accidentul am avut in 2004 si acum suntem in 2011. Daca-l macar rupeam degetul mic intelegeam ca inca am consecinte, dar cheltuielile de spitalizare de 78 de lei spune mult.
E o aberatie totala :( sa fac iar 2-3 drumur de 470 km.
Aceste lucruri nu se prescriu ?
Răspuns la discuția Amenda penala din 2006
eumarian a scris:

Ati cautat pe [ link extern ] /

Daca nu ati gasit dosarul, trebuie sa mergeti la arhiva judecatoriei sa cautati acolo.


Da am cautat, dar nu este.
Răspuns la discuția Amenda penala din 2006
Mihail-Mihai a scris:

trebuie sa intrebati la unitatea fiscala din localitatea unde ati achitat amenda. faceti o scrisoare recomandata cu confirmare de primire catre ei. explicati situatia detaliat si sa va dea un raspuns intai daca au in evidente plata efectuata in 2006.


Caziuerul am nevoie urgent pentru angajare si mai bine platesc inca odata decat sa pierd postul.
Problema ca nu stiu nr. dosarului.

Accidentul a fost in 2004 si dupa ce am dat 4000 de lei m-am judecat 2 ani cu domnisoara pe care am agatat, cu masina.
Am primit 1500 lei amenda si 78 lei cheltuieli de spitalizare. Amenda am primit pentru ca am facut de ras pe judecatoarea in fata procurorului si in fata oamenilor prezenti in sala.
Răspuns la discuția REABILITARE CAZIER OFICIAL
Daca ai platit si ai chitata teoretic dupa 3 ani dispare, adica dupa data de 13.06.2011 tre sa fie curat.
Azi am avut o problema asemanatoare si asa mi a explicat.
In 2006 am primit o amenda penala pentru un accident rutier, in valoare de 1500 lei, care am achitat.
Azi cand am vrut sa scos cazierul apare amenda pe el si la politie spune ca amenda apare neplatit. Azi am cautat chitanta si nu am gasit :( nici sentinta, adica nimic despre acest caz.
Unde si cum pot plati amenda respectiva inca odata sa dispara din cazier?
Mentionez judecatoria unde am primit amenda e la 470 de km de domiciliu si pe siteul lor nu apare cazul meu.